1st Team Offense Lineman                                                1st Team Fullbacks
**Blake Casteel – Maryville (Unanimous)                    Cooper Loe – Maryville
Tommy Wassinger – St. Pius X                                        Shane Dorian – St. Pius X
Kort Watkins – Maryville
Quentin Garrett – Lafayette                                            2nd Team Fullnack
Frankie John Cherrito – St. Pius X                                Caden Potter – Chillicothe

2nd Team Offense Lineman                                            Honorable Mention Fullback
Anderson DeJesus – Chillicothe                                     Bishop Rush – Benton
Cameron Fleener – Chillicothe
Jack Swan – Savannah                                                     1st Team Tight End
Brayden Buck – Maryville                                              Denver Domann – Benton
Leo Burns – St. Pius X

2nd Team Tight End
Honorable Mention Lineman                                          Aiden Coons – St. Pius X
Elias Alacron – Maryville
Carl Ragusa – St. Pius X                                                   Honorable Mention Tight Ends
Matt Boatright – St. Pius X                                             Kyle Stuart – Maryville
Cole Henderson – Cameron                                            Griff Bonderer – Chillicothe
Caleb Rick – Cameron
Kobe Jones – Lafayette                                                   1st Team Receivers
Kevin Machado – Benton                                               **Carlos Cortez – Lafayette (Unanimous)
Christian Peniston – Chillicothe                                    Jayshawn Boss – St. Pius X
Bo Smith – Chillicothe                                                      Johnny Ciame – St. Pius X
Gabe Piper – Savannah
Jacob Inscho – Lafayette                                                 2nd Team Receivers
Heisman LaFave – Savannah
1st Team Quarterback                                                      Kingston Oliver – Lafayette
**Jack Mosh – St. Pius X (Unanimous)                       Max Wagers – Chillicothe

2nd Team Quarterback                                                     Honorable Mention Receivers
Jaron Saunders – Lafayette                                             Delton Davis – Maryville
Reed McCann – St. Pius X
Honorable Mention Quarterbacks                                  Tanner Riley – Cameron
Connor Drake – Maryville                                                Zander Mace – Lafayette
Gage Leamer – Chillicothe

1st Team Offensive Specialist
1st Team Running Backs                                                   Brock Miler – Chillicothe
Robbie Sharp – St. Pius X
Tyler Siemer – Maryville                                                    2nd Team Offensive Specialist
Dominick Hurst – Cameron                                              Ben Hess – St. Pius X

2nd Team Running Backs                                                  Honorable Mention Offensive Specialist
Damarcus Kelow – Chillicothe                                          Landan Stallsworth – Benton
Braxten Johnson – Chillicothe                                          Drew Burns – Maryville
Cade Chappell – Savannah

1st Team Kicker
Honorable Mention Running Backs                                **Joey Wilson – St. Pius X (Unanimous)
Drew Spire – Maryville
Caden Stoecklein – Maryville                                             2nd Team Kicker
Xaviar Cary – Lafayette                                                        Carter Hewitt – Lafayette
Corbin Rodenberg – Chillicothe
Honorable Mention Kicker
James Matthew – Chillicothe

1st Team Defense Lineman                                                  1st Team Defensive Backs
Matt Casteel – Maryville                                                      Vince Occhipinto – St. Pius X
Jayshawn Ross – St. Pius X                                                 Braxten Johnson – Chillicothe
Aidan Coons – St. Pius X                                                     Truman Bodenhausen – Savannah
Beau Stallard – Savannah                                                   Clay Pritzel – Maryville
Leo Burns – St. Pius X

2nd Team Defensive Backs
2 nd Team Defense Lineman                                                  Jack Mosh – St. Pius X
Tyler Siemer – Maryville                                                         Dominick Hurst – Cameron
Damarcas Kelow – Chillicothe                                               Melik Reed – Lafayette
Caleb Rick – Cameron                                                             Brock Miller – Chillicothe
Cameron Fleener – Chillicothe
Quentin Garrett – Lafayette                                                 Honorable Mention Defensive Backs
Cameron Jenkins – Maryville
Honorable Defense Lineman                                               Max Ervie – St. Pius X
Kort Watkins – Maryville                                                     Grant Redd – St. Pius X
Francis Paul – St. Pius                                                          Tanner Riley – Cameron
Kobe Jones – Lafayette                                                         Jared Crabb – Lafayette
CJ Domann – Benton                                                           Devon Hoffman – Benton
Micah McFadden – Savannah                                            Adrian Byrd – Benton
Silas Midgett – Chillicothe
Dylan Ulmer –Chillicothe                                                  1st Team Defensive Specialist
Wyatt Reed – Cameron                                                      Brayden McPhee – St. Pius X

1st Team Linebackers                                                         2nd Team Defensive Specialist
Hayden McCrary – Lafayette                                           Gage Leamer – Chillicothe
Shane Dorian – St. Pius X
Bishop Rush – Benton                                                       1st Team Punter
Carl Ragusa – St. Pius X                                                    ** Tyler Siemer – Maryville (Unanimous)

2nd Team Linebackers                                                      2nd Team Punter
Corbin Rodenburg – Chillicothe                                      Cordell Fish – Cameron
Drew Spire – Maryville
Cooper Loe – Maryville                                                     Honorable Mention Punter
Gage Emmendorfer – Savannah                                      Griff Bonderer – Chillicothe

Honorable Mention Linebackers
Brandon Davison – Savannah
Caden Potter – Chillicothe
Matt Collier – Savannah
Landan Stallworth – Benton
Cordell Fish – Cameron
Johnny Ciame – St. Pius X
Kyle Stuart – Maryville
Gage Leamer – Chillicothe

*** MEC Football Coach of the Year***
ANTHONY SIMONE – ST. PIUS X

 

 


Events Calendar

Calendar of Events

M Mon

T Tue

W Wed

T Thu

F Fri

S Sat

S Sun

3 events,

3 events,

4 events,

5 events,

5 events,

3 events,

4 events,

3 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

College Basketball Tournament Bracket