Wednesday Scoreboard/Thursday Schedule

South Harrison Tournament Schedule

Thursday Schedule

at High School Gym
4:30 South Harrison vs North Harrison girls
6pm North Harrison vs South Harrison boys
7:30 NE Nodaway vs Maysville girls
9pm Maysville vs East Harrison boys

at Middle School Gym
4:30 Princeton vs East Harrison girls
6pm Mercer vs NE Nodaway boys
7:30 Mercer vs Tri-County girls
9pm Princeton vs Tri-County boys

Stanberry Tournament

Wednesday Results

Girls
Platte Valley 51 Worth County 16
Mound City 53 North Andrew 30
Stanberry 68 North Nodaway 24
King City 35 Albany 26

Boys
Platte Valley 56 Stanberry 23
North Andrew 61 Mound City 37
North Nodaway 51 King City 41
Worth County 57 Albany 27

Thursday Schedule

Semi-finals
4:30 Platte Valley vs Mound City girls
6pm Platte Valley vs North Andrew boys
7:30 Stanberry vs King City girls
9pm North Nodaway vs Worth County boys

Friday Schedule

Consolation semis
4:30 Worth County vs North Andrew girls
6pm Stanberry vs Mound City boys
7:30 North Nodaway vs Albany girls
9pm King City vs Albany boys

Osborn Tournament

Thursday Schedule
at Osborn
4:30 Hardin Central vs DeKalb girls
6pm Hardin Central vs Winston boys
7:30 Polo vs DeKalb boys
9pm Polo vs Winston girls

at Stewartsville
4:30 North Platte vs Union Star girls
6pm North Platte vs Union Star boys
7:30 Osborn/Stewartsville vs Pattonsburg girls
9pm Osborn/Stewartsville vs Pattonsburg boys

Milan Tournament

Thursday Schedule
4pm Green City vs Milan boys semis High School
4pm Linn County vs Brookfield boys cons semi Elementary Gym
5:30 Green City vs Brookfield girls semis High School
5:30 Linn County vs Putnam County girls cons semis Elementary Gym
7pm North MO Knights vs Putnam County boys semi High School
7pm Marceline vs Novinger boys cons semi Elementary Gym
8:30 Milan vs Marceline girls semi High School
8:30 North MO Knight vs Novinger cons girls Elementary Gym

Lawson Tournament

Thursday Schedule
4:30 Chillicothe vs Hamilton girls High School
4:45 West Platte vs Richmond boys Barker Center
5:45 Chillicothe vs Cameron boys High School
6pm West Platte vs Gallatin girls Barker Center
7pm Lawson vs Trenton girls High School
7:15 Hamilton vs Gallatin boys Barker Center
8:15 Lawson vs Trenton boys High School
8:30 Cameron vs Richmond boys Barker Center

 

Fairfax Tournament

Wednesday Results

Girls
St Joseph Christian 67 Hamburg 42
Nodaway Valley 78 South Holt 32

Boys
St Joseph Christian 109 Hamburg 22
South Holt 51 Falls City 34

Thursday Schedule
4:30 Hamburg vs Rock Port girls
5:45 Falls City vs Rock Port boys
7pm East Atchison vs Falls City girls
8:15 East Atchison vs Nodaway Valley boys

Cardinal Classic
East Buchanan 60 Van Horn 51
Barstow 68 Savannah 40
Central 58 Hogan Prep 53

 

College Basketball
Women
Graceland 66 Baker 60

Men 
Baker 90 Graceland 84 OT