Weather Alert

Class 2 Wrestling Results

Team Scores
1 Pleasant Hill 137.0
2 Monett 100.0
2 Seneca 100.0
4 Helias Catholic 98.5
5 Cameron 88.5
6 Odessa 87.5
7 Excelsior Springs 79.0
8 St. Clair 72.0
9 Blair Oaks 56.0
10 Osage 55.0
11 Fulton 54.0
12 Mexico 48.0
13 Oak Grove 47.0
14 Ste. Genevieve 44.0
15 Harrisonville 41.0
16 Kirksville 32.0
17 Central (Park Hills) 31.0
18 St. Charles 30.0
19 Lafayette (St. Joseph) 25.0
19 Sullivan 25.0
21 Cassville 24.0
22 Savannah 23.0
23 Chillicothe 21.0
24 Moberly 20.0
24 Owensville 20.0
26 Benton 17.5
27 Boonville 17.0
27 St. Francis Borgia 17.0
27 Westminster Christian Academy 17.0
30 Maryville 16.0
31 St. James 15.0
32 Eldon 13.0
32 Reeds Spring 13.0
34 Priory 12.0
35 Potosi 11.0
35 Southern Boone 11.0
35 St. Charles West 11.0
38 Clinton 10.0
39 Nevada 9.0
40 Dexter 6.0
40 Logan-Rogersville 6.0
40 Notre Dame (Cape Girardeau) 6.0
43 Buffalo 5.0
44 Kennett 1.0
44 Lutheran (St. Charles) 1.0

 

106 Class 2
Guaranteed Places
1st Place – Brady Roark of Seneca
2nd Place – Simon Hartline of Monett
3rd Place – Ryan Meek of St. Clair
4th Place – Gage Gross of Ste. Genevieve
5th Place – Michael Martin of Owensville
6th Place – Gage Schottel of Savannah

113 Class 2
Guaranteed Places
1st Place – Sam Ewing of Pleasant Hill
2nd Place – Caleb Husch of Cameron
3rd Place – Carter Prenger of Helias Catholic
4th Place – Bryson Damgar of Savannah
5th Place – Chris Sullivan of Harrisonville
6th Place – Sheldon Rader of Chillicothe

120 Class 2
Guaranteed Places
1st Place – Jack Lage of Helias Catholic
2nd Place – Ryker Smith of Cameron
3rd Place – Lane Snyder of Pleasant Hill
4th Place – Aidan Gerber of Eldon
5th Place – Joseph Lause of St. Francis Borgia
6th Place – Ricardo Juarez of Mexico

126 Class 2
Guaranteed Places
1st Place – Keith Ransom of Mexico
2nd Place – Landen Davis of Excelsior Springs
3rd Place – Dillon Witt of Sullivan
4th Place – Dalton McNeal of Ste. Genevieve
5th Place – Kendon Pollard of Seneca
6th Place – Dalton Coe of Pleasant Hill

 

132 Class 2
Guaranteed Places
1st Place – Brock Woodcock of St. Clair
2nd Place – Garrett Lyons of Pleasant Hill
3rd Place – Sam Hrabovsky of Fulton
4th Place – Shon Badder of Odessa
5th Place – Andrew Manley of Seneca
6th Place – Jacob Schrimpf of Helias Catholic

138 Class 2
Guaranteed Places
1st Place – Kade Willis of Central (Park Hills)
2nd Place – Ryan Schepers of Osage
3rd Place – Owen Uhls of Fulton
4th Place – Tyler Murphy of Benton
5th Place – Zach Redwine of Pleasant Hill
6th Place – Brecken Gates of Cameron

145 Class 2
Guaranteed Places
1st Place – Ayden Dolt of Excelsior Springs
2nd Place – Cameron Simcox of St. Clair
3rd Place – Brayden Bush of Pleasant Hill
4th Place – Brayden Talley of Harrisonville
5th Place – Wyatt Forck of Helias Catholic
6th Place – Cody Wilfong of St. James

152 Class 2
Guaranteed Places
1st Place – Elias Barrientos of Monett
2nd Place – Ryan Volland of Pleasant Hill
3rd Place – Nikolai Careaga of Helias Catholic
4th Place – Carson Smith of Oak Grove
5th Place – Matt Balke of Clinton
6th Place – Ty Shetley of Sullivan

160 Class 2
Guaranteed Places
1st Place – Gavin Gross of Odessa
2nd Place – Damon Ashworth of Excelsior Springs
3rd Place – Eli Batiste of Blair Oaks
4th Place – Alex Tesreau of Helias Catholic
5th Place – Jacob Hanes of Pleasant Hill
6th Place – Kirk Briden of Westminster Christian Academy

170 Class 2
Guaranteed Places
1st Place – Bryce Palmer of Odessa
2nd Place – Gabriel Commons of Seneca
3rd Place – Chase Cordia of Osage
4th Place – Jaden Ballinger of Kirksville
5th Place – Jokiah Sewell of Mexico
6th Place – Levi Haney of Blair Oaks

182 Class 2
Guaranteed Places
1st Place – Ethan Umfleet of Monett
2nd Place – Jay Greiner of Lafayette (St. Joseph)
3rd Place – Camden Meeks of Blair Oaks
4th Place – Adam Rolwes of Priory
5th Place – Lane Brattin of Pleasant Hill
6th Place – Brock Miller of Chillicothe

195 Class 2
Guaranteed Places
1st Place – Trey Ward of St. Charles
2nd Place – Zane Cotten of Seneca
3rd Place – Jake Evinger of Odessa
4th Place – Keiren Watkins of Maryville
5th Place – Jackson Creasy of Osage
6th Place – Keegen Reynolds of Cameron

220 Class 2
Guaranteed Places
1st Place – Zach Coenen of Cassville
2nd Place – Jarrett Kinder of Moberly
3rd Place – Peyton Hahn of Boonville
4th Place – Carson Miller of Harrisonville
5th Place – Zander Brinegar of Oak Grove
6th Place – Alex Meyer of St. Charles West

285 Class 2
Guaranteed Places
1st Place – Camren Hedgpeth of Cameron
2nd Place – Caleb Groff of Oak Grove
3rd Place – Harrison Merriman of Monett
4th Place – Bryce Kertz of Kirksville
5th Place – Eben Crain of Reeds Spring
6th Place – Luis Ortiz of Potosi

Connect With Us Listen To Us On