Weather Alert

East Atchison Girls, Worth County Boys Claim Tiger Relays Team Titles

Worth County Tiger Relays Results

                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
1) East Atchison              65        
2) Platte Valley              54   
3) Stanberry High School       52        
4) Princeton High School      50   
4) South Harrison High School  50        
6) DeKalb High School         47   
6) Worth County High School    47        
8) Maysville High School      43   
9) Rock Port High School       35       
10) Albany High School         31   
11) Gallatin High School        22       
12) King City High School      20   
13) Pattonsburg High School     18       
14) Nodaway Valley             14   
15) South Holt High School      13       
16) Tri-County High School     12   
17) North Andrew High School     8       
18) North Nodaway High School   6   
19) Northeast Nodaway High Sch   1         
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Lillian           11 South Harris             13.49q  5 
  2 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             13.63q  4 
  3 Martin, Carissa           12 DeKalb High              13.73q  3 
  4 Smith, Rebecca            10 Worth County             14.17q  2 
  5 Boyer, Rylie              12 Maysville Hi             14.22q  6 
  6 Williams, Gabrielle       11 South Harris             14.23q  4 
  7 DeFreece, Hadley           9 Northeast No             14.50   2 
  8 Brown, Carsey             11 Princeton Hi             14.66   3 
  9 Crouse, Karlee             9 Cainsville H             14.76   2 
 10 Spencer, Emma              9 Worth County             14.78   1 
 11 Rasnic, Autumn            10 North Andrew             14.97   5 
 12 Sterling, Brooke          10 Maysville Hi             14.97   4 
 13 Nuckolls, Kylie           11 Rock Port Hi             15.04   3 
 14 Blakey-Wright, Lexxus     10 Tri-County H             15.13   3 
 15 Shoush, Norah              9 Albany High              15.26   5 
 16 McEnaney, Jayme            9 Rock Port Hi             15.32   6 
 17 Vinzant, Hayleigh         12 North Nodawa             15.34   6 
 18 Drummond, Dalaynie        10 Tarkio High              15.45   2 
 19 Swinford, Madelyn         11 Jefferson (C             15.64   1 
 20 Hawk, Tori                 9 DeKalb High              16.06   6 
 21 Hendrix, Brooklyn          9 North Andrew             16.11   5 
 22 Rainey, Makayla           12 Gallatin Hig             16.20   1 
 23 Johnson, Kinsley           9 Pattonsburg              16.73   3 
 24 Balch, SageLynn            9 North Davies             16.93   4 
 25 Vanderslice, Kristen       9 Gallatin Hig             17.01   6 
 26 James, Jencie              9 Stanberry Hi             17.06   2 
 27 Agasaryan, Mary           11 West Nodaway             18.65   2 
 28 Prater, Dorothy           12 North Davies             20.00   1 
 29 Davis, Emily              10 King City Hi             26.11   1 
 
Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Wilson, Lillian           11 South Harris             13.72   10   
  2 Martin, Carissa           12 DeKalb High              13.90    8   
  3 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             13.93    6   
  4 Smith, Rebecca            10 Worth County             14.48    4   
  5 Boyer, Rylie              12 Maysville Hi             14.51    2   
  6 Williams, Gabrielle       11 South Harris             14.52    1   
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Redman, Mirabella         11 Maysville Hi             28.22q  6 
  2 Wilson, Lillian           11 South Harris             28.83q  2 
  3 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             28.89q  4 
  4 Hanson, Paige              9 West Nodaway             29.13q  3 
  5 Wright, Hailey            10 King City Hi             29.25q  5 
  6 Martin, Carissa           12 DeKalb High              29.38q  1 
  7 Wallace, Amelia           10 Stanberry Hi             29.65   6 
  8 Richardson, Brooklyn      10 Worth County             29.80   4 
  9 Troncin, Abigail          10 Albany High              29.81   2 
 10 Boyer, Rylie              12 Maysville Hi             29.86   5 
 11 Henke, Addilyn             9 Princeton Hi             29.88   1 
 12 Vogan, Lainie             11 DeKalb High              30.26   3 
 13 DeFreece, Hadley           9 Northeast No             30.41   4 
 14 Williams, Gabrielle       11 South Harris             30.83   6 
 15 Rasnic, Autumn            10 North Andrew             31.09   4 
 16 Engel, Eva                 9 Worth County             31.21   2 
 17 McEnaney, Jayme            9 Rock Port Hi             31.63   1 
 18 Nuckolls, Kylie           11 Rock Port Hi             32.06   2 
 19 Manring, Claire           11 Albany High              32.32   5 
 20 Atkins, Jaden             11 Northeast No             32.56   3 
 21 Gerken, Erika             10 North Harris             33.47   2 
 22 Swinford, Madelyn         11 Jefferson (C             33.92   6 
 23 Carlson, Kamdyn           11 King City Hi             34.14   1 
 24 Vinzant, Hayleigh         12 North Nodawa             34.27   3 
 25 King, Lyndsey              9 Gallatin Hig             34.28   5 
 26 Hendrix, Brooklyn          9 North Andrew             34.52   6 
 27 Barraza, Jeighdynn        10 Pattonsburg              35.23   4 
 28 Chamberlin, Cadi          11 Pattonsburg              35.48   1 
 29 Noland, Addison           10 Tarkio High              35.69   2 
 30 Vanderslice, Kristen       9 Gallatin Hig             35.71   5 
 31 Balch, SageLynn            9 North Davies             36.03   1 
 32 Prater, Dorothy           12 North Davies             43.50   3 
 
Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Wilson, Lillian           11 South Harris             28.83   10   
  2 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             29.10    8   
  3 Hanson, Paige              9 West Nodaway             29.28    6   
  4 Martin, Carissa           12 DeKalb High              29.50    4   
  5 Wright, Hailey            10 King City Hi             30.04    2   
 -- Redman, Mirabella         11 Maysville Hi                DQ  
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Krohn, Lauren             12 Princeton Hi           1:03.56   5  10   
  2 Runde, Sadie              12 Stanberry Hi           1:06.12   5   8   
  3 Martin, Sophia            12 Tarkio High            1:06.56   5   6   
  4 Staley, Clare              9 King City Hi           1:06.67   5   4   
  5 Meyerkorth, Avery          9 Rock Port Hi           1:08.11   4   2   
  6 Hilton, Marli              9 Stanberry Hi           1:08.42   5   1   
  7 Boyer, Lillian             9 Maysville Hi           1:08.91   5 
  8 Riedinger, Jaclyn         11 North Andrew           1:09.34   4 
  9 Hartman, Kalyn            10 DeKalb High            1:11.37   4 
 10 Wilmes, Ruby              11 Northeast No           1:12.20   1 
 11 DeFreece, Hadley           9 Northeast No           1:12.67   4 
 12 Williams, Anissa          12 Tri-County H           1:15.99   4 
 13 Brown, Abbi                9 Worth County           1:16.32   3 
 14 King, Lyndsey              9 Gallatin Hig           1:17.52   3 
 15 Sterneker, Kaylen          9 Gallatin Hig           1:17.95   3 
 16 Underwood, Arianna         9 Cainsville H           1:18.18   3 
 17 Gerken, Erika             10 North Harris           1:18.87   1 
 18 Brewer, Emily             11 Tri-County H           1:18.97   3 
 19 Sybert, Michaela          11 North Andrew           1:22.49   2 
 20 Jennings, Courtney         9 South Holt H           1:23.00   2 
 21 Limburger, Madison        10 South Harris           1:27.68   4 
 22 Balch, SageLynn            9 North Davies           1:29.98   1 
 23 Clark, Kelsie             11 Maysville Hi           1:49.00   2 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hanshaw, Gracie           11 DeKalb High            2:31.66   10   
  2 Martin, Tommi             10 Tarkio High            2:34.45    8   
  3 Feiden, Ashley            10 Gallatin Hig           2:37.73    6   
  4 Catlett, Claire           12 Maysville Hi           2:40.86    4   
  5 Wall, Madilyn             12 King City Hi           2:43.63    2   
  6 Hale, Macie               12 Rock Port Hi           2:55.24    1   
  7 Wilmes, Ruby              11 Northeast No           2:56.90  
  8 Sterling, Brooke          10 Maysville Hi           2:57.52  
  9 Endicott, Alex            10 Gallatin Hig           2:57.88  
 10 Dittemore, Macy           12 DeKalb High            2:59.62  
 11 Williams, Zoie             9 Tri-County H           3:08.16  
 12 Jenkins, Andrea            9 North Nodawa           3:12.25  
 13 Roberson, Kira             9 North Harris           3:16.74  
 14 Dunkin, Makenzie          11 Princeton Hi           3:19.78  
 15 Pankau, Lily               9 Rock Port Hi           3:32.70  
 16 Marrs, Jordan             12 Tri-County H           3:32.91  
 17 Jennings, Courtney         9 South Holt H           3:35.15  
 18 Meighen, Hannah           10 Princeton Hi           3:39.72  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hanshaw, Gracie           11 DeKalb High            5:58.97   10   
  2 Riedinger, Jaclyn         11 North Andrew           6:03.19    8   
  3 Riley, Andrea             11 Jefferson (C           6:07.99    6   
  4 Watkins, Aubrey           12 Rock Port Hi           6:12.02    4   
  5 Chamberlin, Hallee        10 South Harris           6:26.85    2   
  6 Hall, Harlie              10 DeKalb High            6:31.28    1   
  7 Dunks, Tori               10 Tri-County H           6:31.85  
  8 Irvine, Jayla              9 Tarkio High            6:33.30  
  9 Prussman, Olivia          10 South Holt H           6:35.52  
 10 Copple, Elle              11 Gallatin Hig           6:42.88  
 11 Bohart, Makayla           12 South Holt H           7:04.29  
 12 Walker, Reagan            10 North Andrew           7:06.46  
 13 Deardorff, Sasha           9 Northeast No           7:11.87  
 14 Norris, Megan             10 South Harris           7:11.89  
 15 Brizendine, Nevaeh         9 Princeton Hi           7:18.63  
 16 Bywater, Alexis           10 Tarkio High            7:22.07  
 17 Balch, SageLynn            9 North Davies           7:23.94  
 18 Roberson, Kira             9 North Harris           7:35.46  
 19 Abledinger, Chloe         11 Tri-County H           7:52.20  
 20 Breshears, Shyann         10 Maysville Hi           7:59.31  
 21 Martin, Lillian            9 Maysville Hi           9:17.11  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chamberlin, Emma          10 South Harris          13:21.15   10   
  2 Watkins, Aubrey           12 Rock Port Hi          13:29.10    8   
  3 Riley, Andrea             11 Jefferson (C          13:53.04    6   
  4 Prussman, Olivia          10 South Holt H          14:19.99    4   
  5 Dunks, Tori               10 Tri-County H          14:24.56    2   
  6 Bohart, Makayla           12 South Holt H          15:20.94    1   
 -- Bywater, Alexis           10 Tarkio High                 DQ  
 -- Abledinger, Chloe         11 Tri-County H                DQ  
 -- Irvine, Jayla              9 Tarkio High                 DQ  
 -- Johnson, Rylie            11 DeKalb High                 DQ  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Crabtree, Kelsey          10 Pattonsburg              17.05q  3 
  2 Turner, Carly             12 Tri-County H             17.73q  1 
  3 Plymell, Jillian          12 Pattonsburg              17.82q  2 
  4 Thogmartin, Gracie        11 Princeton Hi             17.85q  2 
  5 Richardson, Brooklyn      10 Worth County             18.08q  1 
  6 Schlueter, Elizabeth       9 Tarkio High              18.28q  3 
  7 Vogan, Lainie             11 DeKalb High              18.31   3 
  8 Siemer, Faith             10 Princeton Hi             18.95   1 
  9 Siddens, Keylee            9 Albany High              19.11   2 
 10 Smith, Charlie             9 Tarkio High              19.15   1 
 11 Brincks, Brylie           11 North Andrew             19.62   2 
 12 Bennett, Kiara            10 South Harris             20.88   2 
 13 Gerken, Erika             10 North Harris             21.34   2 
 14 Shrader, Payten            9 Rock Port Hi             21.50   1 
 15 Locklar, Kayleigh          9 Albany High              21.67   1 
 16 Garst, Jaylynn             9 Rock Port Hi             21.75   3 
 -- Hightshoe, Bridgette       9 Worth County                DQ   3 
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Crabtree, Kelsey          10 Pattonsburg              17.66   10   
  2 Turner, Carly             12 Tri-County H             17.69    8   
  3 Richardson, Brooklyn      10 Worth County             18.02    6   
  4 Plymell, Jillian          12 Pattonsburg              18.26    4   
  5 Schlueter, Elizabeth       9 Tarkio High              18.29    2   
  6 Thogmartin, Gracie        11 Princeton Hi             18.53    1   
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Redman, Mirabella         11 Maysville Hi             48.33   3  10   
  2 Schlueter, Elizabeth       9 Tarkio High              51.41   3   8   
  3 Ball, Annabelle           10 Gallatin Hig             51.42   3   6   
  4 Cannon, Kylee             10 South Harris             52.70   3   4   
  5 Turner, Carly             12 Tri-County H             52.92   3   2   
  6 Brown, Saryn              10 North Nodawa             53.81   3   1   
  7 Biondo, Brianna           10 South Holt H             54.35   2 
  8 Bears, Danielle           10 Princeton Hi             55.28   1 
  9 Riedinger, Jaclyn         11 North Andrew             57.74   2 
 10 Siemer, Faith             10 Princeton Hi             59.50   2 
 11 Hightshoe, Bridgette       9 Worth County           1:00.88   2 
 12 Walker, Reagan            10 North Andrew           1:02.80   2 
 13 Stoll, Katelyn            11 Stanberry Hi           1:04.79   1 
 14 Gerken, Erika             10 North Harris           1:08.34   1 
 -- Smith, Charlie             9 Tarkio High                 DQ   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Worth County High School  'A'                         54.10   2  10   
     1) Adwell, Hailey 11               2) Brown, Abbi 9                  
     3) Engel, Eva 9                    4) Richardson, Brooklyn 10        
  2 Princeton High School  'A'                            54.46   3   8   
     1) Bears, Danielle 10              2) Henke, Addilyn 9               
     3) Kelly, Grace 10                 4) Brown, Carsey 11               
  3 Stanberry High School  'A'                            55.10   3   6   
     1) Runde, Sadie 12                 2) Angle, Letah 11                
     3) Wallace, Amelia 10              4) James, Katlyn 10               
  4 King City High School  'A'                            55.40   3   4   
     1) Swank, Victoria 12              2) Staley, Clare 9                
     3) Roberts, Kaylee 10              4) Wright, Hailey 10              
  5 Maysville High School  'A'                            55.42   3   2   
     1) Boyer, Rylie 12                 2) Sterling, Brooke 10            
     3) Boyer, Lillian 9                4) Catlett, Claire 12             
  6 Albany High School  'A'                               55.77   2   1   
     1) Manring, Claire 11              2) Shoush, Norah 9                
     3) Siddens, Keylee 9               4) Troncin, Abigail 10            
  7 West Nodaway High School  'A'                         56.85   3 
     1) Linville, Paidyn 9              2) Hanson, Paige 9                
     3) Marriott, Savanna 9             4) Fast, Reganne 9                
  8 South Harrison High School  'A'                       56.98   3 
     1) Molloy, Abigail 9               2) Cannon, Kylee 10               
     3) Henry, Abbey 10                 4) Wilson, Lillian 11             
  9 Tri-County High School  'A'                           59.03   1 
     1) Turner, Lucy 11                 2) Blakey-Wright, Lexxus 10       
     3) Williams, Anissa 12             4) Turner, Carly 12               
 10 Rock Port High School  'A'                            59.67   1 
     1) Garst, Jaylynn 9                2) Shrader, Payten 9              
     3) McEnaney, Jayme 9               4) Nuckolls, Kylie 11             
 11 North Andrew High School  'A'                       1:01.17   1 
     1) Hendrix, Brooklyn 9             2) Hatfield, Ryanna 10            
     3) Swope, Ariel 11                 4) Rasnic, Autumn 10              
 12 Pattonsburg High School  'A'                        1:02.26   2 
     1) Plymell, Jillian 12             2) Anderson, Lexi 9               
     3) Barraza, Jeighdynn 10           4) Chamberlin, Cadi 11            
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Princeton High School  'A'                          1:55.02   3  10   
     1) Henke, Addilyn 9                2) Kelly, Grace 10                
     3) Siemer, Faith 10                4) Krohn, Lauren 12               
  2 Stanberry High School  'A'                          1:55.52   3   8   
     1) Runde, Sadie 12                 2) Angle, Letah 11                
     3) Hilton, Marli 9                 4) Wallace, Amelia 10             
  3 King City High School  'A'                          1:58.13   3   6   
     1) Swank, Victoria 12              2) Staley, Clare 9                
     3) Roberts, Kaylee 10              4) Wright, Hailey 10              
  4 Tarkio High School  'A'                             1:59.20   3   4   
     1) Martin, Sophia 12               2) Oswald, Grace 9                
     3) Martin, Claire 10               4) Schlueter, Elizabeth 9         
  5 South Harrison High School  'A'                     1:59.90   3   2   
     1) Williams, Gabrielle 11          2) Henry, Abbey 10                
     3) Molloy, Abigail 9               4) Cannon, Kylee 10               
  6 Worth County High School  'A'                       2:00.05   2   1   
     1) Adwell, Hailey 11               2) Brown, Abbi 9                  
     3) Hightshoe, Bridgette 9          4) Richardson, Brooklyn 10        
  7 Albany High School  'A'                             2:02.97   2 
     1) Locklar, Kayleigh 9             2) Manring, Claire 11             
     3) Shoush, Norah 9                 4) Siddens, Keylee 9              
  8 Rock Port High School  'A'                          2:03.27   2 
     1) Makings, Mikayla 11             2) Nuckolls, Kylie 11             
     3) McEnaney, Jayme 9               4) Jenkins, Rylee 10              
  9 Tri-County High School  'A'                         2:05.02   1 
     1) Turner, Lucy 11                 2) Blakey-Wright, Lexxus 10       
     3) Williams, Anissa 12             4) Turner, Carly 12               
 10 West Nodaway High School  'A'                       2:07.02   3 
     1) Linville, Paidyn 9              2) Hanson, Paige 9                
     3) Marriott, Savanna 9             4) Fast, Reganne 9                
 11 Northeast Nodaway High School  'A'                  2:08.91   1 
     1) Busby, Baylie 9                 2) Atkins, Jaden 11               
     3) Deardorff, Sasha 9              4) McIntyre, Lauren 11            
 12 Maysville High School  'A'                          2:41.05   1 
     1) Vanisko, Bailey 11              2) Breshears, Shyann 10           
     3) Clark, Kelsie 11                4) Popplewell, Sydney 10          
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tarkio High School  'A'                             4:28.24   2  10   
     1) Martin, Sophia 12               2) Martin, Tommi 10               
     3) Oswald, Grace 9                 4) Schlueter, Elizabeth 9         
  2 Rock Port High School  'A'                          4:37.39   2   8   
     1) Hale, Macie 12                  2) Makings, Mikayla 11            
     3) Jenkins, Rylee 10               4) Meyerkorth, Avery 9            
  3 Stanberry High School  'A'                          4:38.54   2   6   
     1) Angle, Letah 11                 2) Craig, Lexi 12                 
     3) Hilton, Marli 9                 4) Runde, Sadie 12                
  4 DeKalb High School  'A'                             4:50.70   2   4   
     1) Hanshaw, Gracie 11              2) Vogan, Lainie 11               
     3) Hartman, Kalyn 10               4) Martin, Carissa 12             
  5 King City High School  'A'                          4:57.44   2   2   
     1) Swank, Victoria 12              2) Staley, Clare 9                
     3) Roberts, Kaylee 10              4) Wright, Hailey 10              
  6 South Harrison High School  'A'                     5:05.81   1   1   
     1) Molloy, Abigail 9               2) Chamberlin, Emma 10            
     3) Chamberlin, Hallee 10           4) Templeton, Bailey 9            
  7 Tri-County High School  'A'                         5:18.98   1 
     1) Turner, Lucy 11                 2) Blakey-Wright, Lexxus 10       
     3) Brewer, Emily 11                4) Williams, Anissa 12            
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Tarkio High School  'A'                            10:43.64   10   
     1) Oswald, Grace 9                 2) Martin, Sophia 12              
     3) Martin, Claire 10               4) Martin, Tommi 10               
  2 Gallatin High School  'A'                          10:52.61    8   
     1) Copple, Elle 11                 2) Endicott, Alex 10              
     3) Feiden, Ashley 10               4) Ball, Annabelle 10             
  3 Rock Port High School  'A'                         11:11.15    6   
     1) Meyerkorth, Avery 9             2) Jenkins, Rylee 10              
     3) Hale, Macie 12                  4) Watkins, Aubrey 12             
  4 DeKalb High School  'A'                            11:31.72    4   
     1) Hartman, Kalyn 10               2) Hall, Harlie 10                
     3) Dittemore, Macy 12              4) Hanshaw, Gracie 11             
  5 South Harrison High School  'A'                    12:01.88    2   
     1) Chamberlin, Emma 10             2) Templeton, Bailey 9            
     3) Norris, Megan 10                4) Chamberlin, Hallee 10          
  6 North Nodaway High School  'A'                     12:09.32    1   
     1) Brown, Saryn 10                 2) Herndon, Lauren 10             
     3) Jenkins, Andrea 9               4) Vinzant, Hayleigh 12           
  7 North Andrew High School  'A'                      12:20.82  
     1) Walker, Reagan 10               2) Sybert, Aspen 10               
     3) Sybert, Michaela 11             4) Riedinger, Jaclyn 11           
  8 Tri-County High School  'A'                        12:51.60  
     1) Abledinger, Chloe 11            2) Flowers, Page 9                
     3) Brewer, Emily 11                4) Williams, Zoie 9               
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Woodring, Payton           9 Tarkio High              1.50m   10   
  2 Redman, Mirabella         11 Maysville Hi             1.45m    8   
  3 Craig, Lexi               12 Stanberry Hi            J1.45m    6   
  4 Brown, Saryn              10 North Nodawa             1.40m    4   
  5 Ball, Annabelle           10 Gallatin Hig            J1.40m    2   
  6 Busby, Baylie              9 Northeast No            J1.35m    1   
  7 James, Katlyn             10 Stanberry Hi            J1.35m  
  7 Molloy, Abigail            9 South Harris            J1.35m  
  7 Boyer, Lillian             9 Maysville Hi            J1.35m  
  7 Johnson, Kinsley           9 Pattonsburg             J1.35m  
 -- Shahan, Randa              9 Princeton Hi                NH  
 -- Noland, Addison           10 Tarkio High                 NH  
 -- Fast, Reganne              9 West Nodaway                NH  
 -- Allnutt, Gracie           10 Princeton Hi                NH  
 -- Huskey, Kiera             12 Tri-County H                NH  
 -- Garst, Jaylynn             9 Rock Port Hi                NH  
 -- Anderson, Lexi             9 Pattonsburg                 DQ  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stokely, Kinslee          12 Princeton Hi             2.90m   10   
  2 Redman, Mirabella         11 Maysville Hi             2.74m    8   
  3 Engel, Eva                 9 Worth County            J2.59m    6   
  4 James, Katlyn             10 Stanberry Hi            J2.59m    4   
  5 Bears, Danielle           10 Princeton Hi             2.44m    2   
  6 Oswald, Grace              9 Tarkio High              2.29m    1   
  7 Smith, Charlie             9 Tarkio High              2.13m  
  7 Sherer, Paige             11 Worth County             2.13m  
  7 King, Lyndsey              9 Gallatin Hig             2.13m  
  7 Bennett, Kiara            10 South Harris             2.13m  
  7 Rainey, Makayla           12 Gallatin Hig             2.13m  
 12 Shrader, Payten            9 Rock Port Hi             1.98m  
 -- Sybert, Michaela          11 North Andrew                NH  
 -- Arias, Isabella           11 South Harris                NH  
 -- Sybert, Aspen             10 North Andrew                DQ  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Troncin, Abigail          10 Albany High              4.68m   10   
  2 Boyer, Rylie              12 Maysville Hi             4.66m    8   
  3 Wilson, Lillian           11 South Harris             4.63m    6   
  4 Jones, Katelyn             9 Pattonsburg              4.61m    4   
  5 James, Katlyn             10 Stanberry Hi             4.55m    2   
  6 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             4.52m    1   
  7 Biondo, Brianna           10 South Holt H             4.47m  
  8 Crouse, Karlee             9 Cainsville H             4.40m  
  9 Spencer, Emma              9 Worth County             4.24m  
 10 Brincks, Brylie           11 North Andrew             4.19m  
 11 Catlett, Claire           12 Maysville Hi             4.06m  
 11 Meyerkorth, Avery          9 Rock Port Hi             4.06m  
 13 Pfaltzgraff, Katie         9 Princeton Hi             4.05m  
 14 Siddens, Keylee            9 Albany High              3.98m  
 15 Limburger, Madison        10 South Harris             3.96m  
 16 Smith, Rebecca            10 Worth County             3.83m  
 17 Drummond, Dalaynie        10 Tarkio High              3.77m  
 18 Herndon, Lauren           10 North Nodawa             3.72m  
 19 Perkins, Liberty          10 Tri-County H             3.70m  
 20 Jenkins, Andrea            9 North Nodawa             3.68m  
 21 McIntyre, Lauren          11 Northeast No             3.67m  
 22 Busby, Baylie              9 Northeast No             3.61m  
 23 Hawk, Tori                 9 DeKalb High              3.53m  
 24 Hatfield, Ryanna          10 North Andrew             3.48m  
 25 Roberson, Kira             9 North Harris             3.46m  
 25 Derks, Taelyn             10 Stanberry Hi             3.46m  
 27 Johnson, Kinsley           9 Pattonsburg              3.44m  
 28 Covey, Mia                 9 Princeton Hi             3.31m  
 29 Marriott, Savanna          9 West Nodaway             3.27m  
 30 Shrader, Payten            9 Rock Port Hi             3.20m  
 31 Linville, Paidyn           9 West Nodaway             3.05m  
 32 Swinford, Madelyn         11 Jefferson (C             2.87m  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Troncin, Abigail          10 Albany High             10.02m   10   
  2 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             9.78m    8   
  3 Biondo, Brianna           10 South Holt H             9.77m    6   
  4 Vogan, Lainie             11 DeKalb High              9.61m    4   
  5 Martin, Carissa           12 DeKalb High              9.57m    2   
  6 Kelly, Grace              10 Princeton Hi             9.45m    1   
  7 Brincks, Brylie           11 North Andrew             9.30m  
  8 Catlett, Claire           12 Maysville Hi             9.24m  
  9 Henke, Addilyn             9 Princeton Hi             9.20m  
 10 Hanson, Paige              9 West Nodaway             9.17m  
 11 Gladstone, ZeeAnna        11 Worth County             8.84m  
 12 Perkins, Liberty          10 Tri-County H             8.65m  
 13 Herndon, Lauren           10 North Nodawa             8.58m  
 14 Brown, Abbi                9 Worth County             8.07m  
 15 Carlson, Kamdyn           11 King City Hi             7.81m  
 16 Atkins, Jaden             11 Northeast No             7.78m  
 17 Popplewell, Sydney        10 Maysville Hi             7.20m  
 18 Swinford, Madelyn         11 Jefferson (C             7.10m  
 19 Hatfield, Ryanna          10 North Andrew             7.00m  
 -- Henry, Abbey              10 South Harris                ND  
 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Collins, Maggie           10 Jefferson (C            10.80m   4  10   
  2 Graham, Ava                9 West Nodaway            10.76m   4   8   
  3 Makings, Mikayla          11 Rock Port Hi            10.15m   4   6   
  4 Mason, Jenna              11 Jefferson (C            10.10m   4   4   
  5 Madison, Kaliska          11 South Harris             9.99m   4   2   
  6 Brown, Ashley             12 Maysville Hi             9.95m   4   1   
  7 Mattson, Kiley            11 Stanberry Hi             9.45m   4 
  8 Walker, Riley             11 North Andrew             9.27m   3 
  9 Windham, Braelyn          12 Maysville Hi             8.77m   4 
 10 Shovick, Lily             11 North Harris             8.72m   3 
 11 Prussman, Zoey            11 South Holt H             8.33m   4 
 12 Dinsmore, Cheyenne        11 Princeton Hi             8.24m   3 
 -- McKinnon, Wylie            9 King City Hi                ND   1 
 -- Johnson, Rylie            11 DeKalb High                 ND   1 
 -- Vaughn, Bree               9 Cainsville H                ND   1 
 -- Parker, Abigail            9 Gallatin Hig                ND   2 
 -- Wallace, Angel            12 Tarkio High                 ND   1 
 -- Medsker, Emberlyn         11 King City Hi                ND   1 
 -- Pace, Gia                 11 Pattonsburg                 ND   2 
 -- Davidson, Cassidy         11 South Harris                ND   3 
 -- Cole, Aspen               10 North Andrew                ND   2 
 -- Fish, Keeleigh             9 Albany High                 ND   2 
 -- Barraza, Jeighdynn        10 Pattonsburg                 ND   3 
 -- Auffert, Dalanie          10 Northeast No                ND   3 
 -- Clair, Kieara             11 North Davies                ND   2 
 -- Hendricks, Lucardia       10 North Nodawa                ND   2 
 -- Hagey, Reagan             12 West Nodaway                ND   3 
 -- Jackson, Jordan           11 Rock Port Hi                ND   3 
 -- Huskey, Kiera             12 Tri-County H                ND   2 
 -- Goodin, Kelsey             9 Princeton Hi                ND   2 
 -- Gust, Jayden              10 Stanberry Hi                ND   3 
 -- Eaton, Jozee              10 Tarkio High                 DQ   2 
 -- Chapman, Kailee           11 Cainsville H                DQ   1 
 
Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mercer, Emma              10 Albany High             36.16m   4  10   
  2 Staton, Kara-Jean         10 Worth County            32.00m   4   8   
  3 Spencer, Megan            11 Princeton Hi            30.45m   4   6   
  4 Brown, Ali                11 Worth County            30.32m   4   4   
  5 Prussman, Zoey            11 South Holt H            29.54m   4   2   
  6 Mason, Jenna              11 Jefferson (C            28.71m   3   1   
  7 Walker, Riley             11 North Andrew            28.45m   3 
  8 Brown, Ashley             12 Maysville Hi            27.58m   4 
  9 Coffman, Kyla             12 Princeton Hi            26.89m   4 
 10 Collins, Maggie           10 Jefferson (C            26.63m   4 
 11 Vaughn, Bree               9 Cainsville H            25.56m   3 
 12 Graham, Ava                9 West Nodaway            24.87m   3 
 13 Madison, Kaliska          11 South Harris            24.52m   2 
 14 Pankau, Kayleigh          12 Pattonsburg             24.03m   3 
 15 Makings, Mikayla          11 Rock Port Hi            22.69m   3 
 16 Criger, Libby             11 Maysville Hi            22.53m   3 
 17 Shovick, Lily             11 North Harris            22.36m   2 
 18 Showers, Morgon           10 Stanberry Hi            22.25m   2 
 19 Parker, Abigail            9 Gallatin Hig            21.79m   1 
 20 Huskey, Kiera             12 Tri-County H            21.52m   2 
 21 Wooten, Alyson             9 Tarkio High             20.70m   3 
 22 Auffert, Dalanie          10 Northeast No            20.62m   2 
 -- Sterneker, Kaylen          9 Gallatin Hig                ND   2 
 -- Thompson, Liberty         10 North Andrew                ND   1 
 -- Wallace, Angel            12 Tarkio High                 ND   1 
 -- Holladay, Briley          11 West Nodaway                ND   1 
 -- Hendricks, Lucardia       10 North Nodawa                ND   1 
 -- Jenkins, Rylee            10 Rock Port Hi                ND   4 
 -- Davidson, Cassidy         11 South Harris                ND   2 
 -- Gannan, Alexis            10 Pattonsburg                 ND   2 
 -- Medsker, Avery            12 King City Hi                ND   1 
 -- Mattson, Kiley            11 Stanberry Hi                ND   3 
 -- Medsker, Emberlyn         11 King City Hi                ND   1 
 -- Johnson, Rylie            11 DeKalb High                 ND   1 
 -- Laird, Vivian             11 Albany High                 ND   2 
 
Girls Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Craig, Lexi               12 Stanberry Hi            39.00m   3  10   
  2 Brown, Ali                11 Worth County            32.65m   3   8   
  3 Martin, Tommi             10 Tarkio High             32.30m   3   6   
  4 Collins, Maggie           10 Jefferson (C            29.10m   3   4   
  5 Spencer, Megan            11 Princeton Hi            28.60m   3   2   
  6 Mattson, Kiley            11 Stanberry Hi            27.60m   3   1   
  7 Carlson, Kamdyn           11 King City Hi            25.50m   2 
  8 Hagey, Reagan             12 West Nodaway            24.50m   3 
  9 Sterneker, Kaylen          9 Gallatin Hig            23.15m   2 
 10 Walker, Riley             11 North Andrew            22.75m   2 
 11 Perkins, Liberty          10 Tri-County H            22.60m   3 
 12 Mason, Jenna              11 Jefferson (C            22.55m   2 
 13 Wooten, Alyson             9 Tarkio High             22.35m   2 
 14 Criger, Libby             11 Maysville Hi            22.10m   2 
 15 Shovick, Lily             11 North Harris            21.96m   2 
 16 Rush, Brylee              10 Worth County            21.00m   1 
 17 Windham, Braelyn          12 Maysville Hi            20.70m   2 
 18 Davidson, Cassidy         11 South Harris            20.62m   2 
 19 Greever, Patricia         11 North Andrew            20.32m   1 
 20 Meighen, Hannah           10 Princeton Hi            20.30m   1
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
1) Worth County High School   100        
2) Stanberry High School      74   
3) King City High School       61        
4) Princeton High School      48   
5) South Harrison High School  45        
6) Maysville High School      42   
7) North Andrew High School    34        
8) Platte Valley               32   
9) South Holt High School      30       
10) Nodaway Valley High School   24   
11) Tri-County High School      22       
12) Albany High School         21   
13) East Atchison High School          20       
14) Rock Port High School      12   
15) North Harrison High School  10       
16) Pattonsburg High School     4   
17) Northeast Nodaway High Sch   2       
18) North Nodaway High School   1  
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Curtis, Derick            11 Tri-County H             11.68q  5 
  2 Mooney, Ty                11 King City Hi             11.90q  4 
  3 Taylor, Corbin            12 King City Hi             12.18q  1 
  4 Chamberlin, Parker        12 South Harris             12.42q  2 
  5 McIntosh, Michael         10 Albany High              12.50q  5 
  6 Giffin, Nathaniel         10 Stanberry Hi             12.62q  3 
  7 Stooksbury, Trey          12 Albany High              12.70   4 
  8 Corbett, Chance           12 South Harris             12.77   3 
  9 Cook, Bracton              9 Rock Port Hi             12.82   1 
 10 Galanakis, John           11 Worth County             12.88   2 
 11 Evans, Dakota             10 Rock Port Hi             13.00   2 
 12 Cook, Michael             10 West Nodaway             13.14   1 
 13 Rhoades, Ethan             9 Princeton Hi             13.19   3 
 14 Goff, Chase               12 West Nodaway             13.27   4 
 15 Vargas, Gabriel            9 Princeton Hi             13.57   5 
 16 Cooley, Evean             10 Stanberry Hi             13.64   2 
 17 Perry, Seth               10 North Andrew             13.82   1 
 18 Piper, Chasen             10 South Holt H             13.84   2 
 19 Brown, Colton              9 North Davies             13.85   1 
 20 Wake, Lincoln             10 Worth County             14.46   5 
 21 Burns, Brantley           12 Gallatin Hig             14.86   3 
 22 Florea, Eli                9 Northeast No             15.14   5 
 23 Sterling, Kolten          10 Maysville Hi             15.92   4 
 24 Ward, Clay                 9 Gallatin Hig             18.66   3 
 
Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Curtis, Derick            11 Tri-County H             11.71   10   
  2 Mooney, Ty                11 King City Hi             11.81    8   
  3 Taylor, Corbin            12 King City Hi             12.13    6   
  4 Chamberlin, Parker        12 South Harris             12.26    4   
  5 McIntosh, Michael         10 Albany High              12.60    2   
  6 Giffin, Nathaniel         10 Stanberry Hi             12.66    1   
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Rhoades, Andrew           11 Princeton Hi             24.15q  5 
  2 Curtis, Derick            11 Tri-County H             24.16q  3 
  3 Gladstone, Aydan          12 Worth County             24.44q  1 
  4 Mooney, Carter            12 King City Hi             24.74q  1 
  5 Messner, Ben              12 Stanberry Hi             24.78q  4 
  6 Reed, Zane                12 Pattonsburg              24.99q  2 
  7 Gabbard, Kayden           10 Maysville Hi             25.14   2 
  8 Kelly, Luke               12 Princeton Hi             25.40   3 
  9 Pulliam, Ron              11 King City Hi             25.53   5 
 10 Herron, Phillip           11 Rock Port Hi             25.94   3 
 11 McIntosh, Michael         10 Albany High              26.29   4 
 12 Hanson, Clay              11 West Nodaway             26.75   4 
 13 Walker, Reece             10 West Nodaway             26.95   1 
 14 Smith, Jackson            12 Worth County             27.05   5 
 15 Ferry, Hayden             12 Jefferson (C             27.56   1 
 16 Graham, Kolton             9 North Harris             27.61   2 
 17 Piper, Chasen             10 South Holt H             27.67   2 
 18 Roberson, Kamden          12 North Harris             28.30   3 
 19 Popplewell, Troy          11 Albany High              28.73   3 
 20 Perry, Seth               10 North Andrew             29.60   5 
 21 McQueen, Colby             9 Stanberry Hi             29.75   5 
 22 Burns, Brantley           12 Gallatin Hig             30.61   4 
 23 Florea, Eli                9 Northeast No             31.41   3 
 24 Browning, Kenneth          9 North Davies             34.03   1 
 25 Henggeler, Kevin          12 Jefferson (C             34.21   2 
 26 Ward, Clay                 9 Gallatin Hig             40.08   1 
 
Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Curtis, Derick            11 Tri-County H             23.78   10   
  2 Gladstone, Aydan          12 Worth County             23.94    8   
  3 Rhoades, Andrew           11 Princeton Hi             24.03    6   
  4 Reed, Zane                12 Pattonsburg              24.40    4   
  5 Messner, Ben              12 Stanberry Hi             24.82    2   
  6 Mooney, Carter            12 King City Hi             27.97    1   
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rhoades, Andrew           11 Princeton Hi             53.13   5  10   
  2 Fast, Dawson              12 West Nodaway             55.30   5   8   
  3 Israel, Caden             12 Maysville Hi             55.34   5   6   
  4 McQuinn, Colby            10 Stanberry Hi             56.22   5   4   
  5 Jones, Kaden              11 South Harris             56.94   5   2   
  6 Smith, Logan              12 Princeton Hi             56.99   4   1   
  7 Ramirez, Brodhi           11 King City Hi             57.77   5 
  8 Hulett, Hunter            11 Maysville Hi             57.87   4 
  9 Pulliam, Ron              11 King City Hi             59.47   4 
 10 New, Tyler                10 Worth County             59.80   4 
 11 Scroggins, Brody          12 South Holt H           1:00.74   3 
 12 Hahn, Brayden             10 Stanberry Hi           1:00.83   4 
 13 O'Riley, Cowen             9 Tarkio High            1:01.34   2 
 14 Sweat, Luke               11 South Harris           1:01.41   3 
 15 Davis, Clayton            10 West Nodaway           1:02.31   2 
 16 Goble, Peyton              9 Tri-County H           1:02.37   3 
 17 Pankau, Trulin            11 Rock Port Hi           1:03.02   3 
 18 Chapman, Carter            9 Worth County           1:04.15   3 
 19 Roberson, Kamden          12 North Harris           1:05.87   3 
 20 Peery, Logan               9 Jefferson (C           1:09.07   2 
 21 Brown, Colton              9 North Davies           1:09.29   1 
 22 Schieber, Kenneth          9 Northeast No           1:10.49   1 
 23 Herron, Jaymes             9 Rock Port Hi           1:11.04   2 
 24 Florea, Eli                9 Northeast No           1:13.91   2 
 25 Henggeler, Kevin          12 Jefferson (C           1:14.07   1 
 26 Browning, Kenneth          9 North Davies           1:16.09   1 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Schwebach, Tyler          12 Stanberry Hi           2:12.04   10   
  2 Holtman, Ethan            10 Jefferson (C           2:17.76    8   
  3 Wolf, Micah               12 Jefferson (C           2:17.78    6   
  4 Fletcher, Cannon           9 Worth County           2:23.44    4   
  5 Heyde, Decker              9 Stanberry Hi           2:23.47    2   
  6 Smith, Logan              12 Princeton Hi           2:31.59    1   
  7 Stepp, Ian                10 Tarkio High            2:34.55  
  8 Fuhrman, John             10 West Nodaway           2:34.86  
  9 Morris, Colton            11 Maysville Hi           2:36.06  
 10 Mason, Lane                9 Rock Port Hi           2:36.91  
 11 Keesaman, Konner          11 Maysville Hi           2:37.21  
 12 Newman, Conlan            11 Albany High            2:40.61  
 13 Hulet, Ryelin             12 Pattonsburg            2:42.38  
 14 Schieber, Kenneth          9 Northeast No           3:00.13  
 15 Smith, Zander             11 Tri-County H           3:18.24  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Blay, Riley               10 West Nodaway           4:31.12   10   
  2 Fansher, Dawson           12 South Holt H           5:06.40    8   
  3 Wolf, Micah               12 Jefferson (C           5:12.77    6   
  4 Fletcher, Cannon           9 Worth County           5:13.86    4   
  5 Holtman, Ethan            10 Jefferson (C           5:24.65    2   
  6 Magee, Braxton            11 South Harris           5:24.93    1   
  7 Keesaman, Konner          11 Maysville Hi           5:44.01  
  8 Mires, Braden             12 North Nodawa           5:51.99  
  9 Hulet, Ryelin             12 Pattonsburg            5:56.12  
 10 Manning, Matthew          10 Tri-County H           5:57.18  
 11 Newman, Conlan            11 Albany High            6:00.13  
 12 Morris, Colton            11 Maysville Hi           6:08.48  
 13 Johnson, Richard          11 DeKalb High            6:33.01  
 14 Brown, Colton              9 North Davies           6:35.29  
 15 Carroll, Brody             9 Stanberry Hi           7:00.51  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fansher, Dawson           12 South Holt H          11:30.10   10   
  2 Lesher, Daniel            11 Tarkio High           11:34.99    8   
  3 Anderson, Cole             9 Tarkio High           11:36.71    6   
  4 Magee, Braxton            11 South Harris          12:19.09    4   
  5 Peery, Logan               9 Jefferson (C          13:08.79    2   
  6 Mires, Braden             12 North Nodawa          13:17.96    1   
 -- Manning, Matthew          10 Tri-County H                DQ  
 -- Johnson, Richard          11 DeKalb High                 DQ  
 -- Hulet, Ryelin             12 Pattonsburg                 DQ  
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cousatte, Jace            12 Worth County             18.30   10   
  2 Russo, Tanner             11 North Andrew             18.48    8   
  3 Hume, Peyton              10 Stanberry Hi             20.06    6   
  4 Peery, Jacob              10 Jefferson (C             20.41    4   
  5 Cooley, Evean             10 Stanberry Hi             21.19    2   
  6 Otto, Lealand              9 Jefferson (C             22.70    1   
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cousatte, Jace            12 Worth County             42.95   2  10   
  2 Russo, Tanner             11 North Andrew             46.84   2   8   
  3 Finney, Jaden             11 Princeton Hi             47.18   2   6   
  4 Herron, Phillip           11 Rock Port Hi             47.93   2   4   
  5 Hume, Peyton              10 Stanberry Hi             49.44   1   2   
  6 Cooley, Evean             10 Stanberry Hi             49.55   1   1   
  7 Peery, Jacob              10 Jefferson (C             52.55   2 
  8 Gibson, Lachlan            9 Gallatin Hig             54.19   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 King City High School  'A'                            45.78   2  10   
     1) Taylor, Corbin 12               2) Mooney, Ty 11                  
     3) Wells, Landon 12                4) Muff, Parker 12                
  2 Worth County High School  'A'                         47.02   2   8   
     1) Gladstone, Aydan 12             2) Rinehart, Alex 12              
     3) Hightshoe, Braxton 11           4) Cassavaugh, Levi 11            
  3 Albany High School  'A'                               47.53   2   6   
     1) Davis, Porter 11                2) Dillivan, Brayden 12           
     3) Emerson, Kyle 9                 4) Stooksbury, Trey 12            
  4 South Harrison High School  'A'                       48.06   2   4   
     1) Corbett, Chance 12              2) Williams, Grant 11             
     3) Chamberlin, Parker 12           4) Spurling, Braden 12            
  5 Tri-County High School  'A'                           48.67   2   2   
     1) Goble, Peyton 9                 2) Turner, Cale 10                
     3) Ybarra, Jakob 12                4) Curtis, Derick 11              
  6 West Nodaway High School  'A'                         48.99   2   1   
     1) Hanson, Clay 11                 2) Fast, Dawson 12                
     3) Fuhrman, John 10                4) Cook, Michael 10               
  7 Rock Port High School  'A'                            51.32   1 
     1) Evans, Dakota 10                2) Makings, Micah 11              
     3) Cook, Bracton 9                 4) Herron, Phillip 11             
  8 Princeton High School  'A'                            52.34   1 
     1) Robinson, Mason 10              2) Rhoades, Ethan 9               
     3) Vargas, Gabriel 9               4) Kelly, Luke 12                 
  9 Maysville High School  'A'                          1:01.06   1 
     1) Sterling, Kolten 10             2) Kay, Christopher-john 11       
     3) Denny, James 9                  4) Breshears, David 11            
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Worth County High School  'A'                       1:35.78   2  10   
     1) Gladstone, Aydan 12             2) Cassavaugh, Levi 11            
     3) Hightshoe, Braxton 11           4) Cousatte, Jace 12              
  2 King City High School  'A'                          1:36.64   2   8   
     1) Taylor, Corbin 12               2) Mooney, Ty 11                  
     3) Wells, Landon 12                4) Muff, Parker 12                
  3 South Harrison High School  'A'                     1:40.93   2   6   
     1) Corbett, Chance 12              2) Williams, Grant 11             
     3) Lisle, Trevor 11                4) Chamberlin, Parker 12          
  4 Albany High School  'A'                             1:41.05   2   4   
     1) Davis, Porter 11                2) Dillivan, Brayden 12           
     3) Emerson, Kyle 9                 4) Stooksbury, Trey 12            
  5 Maysville High School  'A'                          1:42.52   2   2   
     1) Gabbard, Kayden 10              2) Hulett, Hunter 11              
     3) Renfro, Caleb 10                4) Israel, Caden 12               
  6 Rock Port High School  'A'                          1:44.66   2   1   
     1) Evans, Dakota 10                2) Makings, Micah 11              
     3) Cook, Bracton 9                 4) Herron, Phillip 11             
  7 West Nodaway High School  'A'                       1:46.56   1 
     1) Davis, Clayton 10               2) Goff, Chase 12                 
     3) Walker, Reece 10                4) Cook, Michael 10               
  8 Jefferson (Conception Jct) Hig  'A'                 1:52.23   1 
     1) Ferry, Hayden 12                2) Holtman, Ethan 10              
     3) Otto, Lealand 9                 4) Peery, Jacob 10                
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Worth County High School  'A'                       3:42.89   2  10   
     1) Cousatte, Jace 12               2) Rinehart, Alex 12              
     3) Hightshoe, Braxton 11           4) Cassavaugh, Levi 11            
  2 Stanberry High School  'A'                          3:49.32   2   8   
     1) Hahn, Brayden 10                2) Heyde, Decker 9                
     3) McQuinn, Colby 10               4) Schwebach, Tyler 12            
  3 Albany High School  'A'                             4:07.10   2   6   
     1) Davis, Porter 11                2) Dillivan, Brayden 12           
     3) Emerson, Kyle 9                 4) Stooksbury, Trey 12            
  4 South Harrison High School  'A'                     4:22.80   2   4   
     1) Sweat, Luke 11                  2) Andrew Paniamogan, Cesar 10    
     3) Crabtree, Chancel 11            4) Jones, Kaden 11                
  5 Jefferson (Conception Jct) Hig  'A'                 4:29.48   1   2   
     1) Henggeler, Kevin 12             2) Peery, Jacob 10                
     3) Otto, Lealand 9                 4) Peery, Logan 9                 
  6 Rock Port High School  'A'                          4:33.90   2   1   
     1) Mason, Lane 9                   2) Pankau, Trulin 11              
     3) Melton-Davis, Kendan 9          4) Herron, Jaymes 9               
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Stanberry High School  'A'                          9:33.47   10   
     1) Hahn, Brayden 10                2) Heyde, Decker 9                
     3) McQuinn, Colby 10               4) Schwebach, Tyler 12            
  2 South Harrison High School  'A'                    10:08.09    8   
     1) Magee, Braxton 11               2) Crabtree, Chancel 11           
     3) Trammell, Haiden 11             4) Andrew Paniamogan, Cesar 10    
  3 Tarkio High School  'A'                            10:11.23    6   
     1) Anderson, Cole 9                2) O'Riley, Cowen 9               
     3) Stepp, Ian 10                   4) Lesher, Daniel 11              
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hittle, Levi              11 King City Hi            J1.80m   10   
  2 Finney, Jaden             11 Princeton Hi            J1.80m    8   
  3 Hightshoe, Braxton        11 Worth County             1.75m    6   
  4 Lisle, Trevor             11 South Harris             1.70m    4   
  5 Messner, Ben              12 Stanberry Hi            J1.65m    2   
  6 McIntosh, Michael         10 Albany High             J1.65m    1   
  7 Galanakis, John           11 Worth County            J1.65m  
 -- Steffen, Clinton          10 Rock Port Hi                NH  
 -- Giffin, Nathaniel         10 Stanberry Hi                NH  
 -- Renfro, Caleb             10 Maysville Hi                NH  
 -- Hulett, Hunter            11 Maysville Hi                NH  
 -- Shaffer, Harper           10 South Harris                NH  
 -- Holt, Talan               10 Princeton Hi                DQ  
 -- McIntyre, Dylan           11 Northeast No                DQ  
 -- Spinnatto, Jarrett        11 Tarkio High                 DQ  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Israel, Caden             12 Maysville Hi             3.66m   10   
  2 Gladstone, Aydan          12 Worth County             3.20m    7   
  2 Spurling, Braden          12 South Harris             3.20m    7   
  4 Giffin, Nathaniel         10 Stanberry Hi             3.05m    4   
  5 Cassavaugh, Levi          11 Worth County             2.90m    2   
  6 Chamberlin, Parker        12 South Harris             2.65m    1   
 -- Gibson, Lachlan            9 Gallatin Hig                NH  
 -- Hume, Peyton              10 Stanberry Hi                NH  
 -- Evans, Dakota             10 Rock Port Hi                NH  
 -- Cook, Michael             10 West Nodaway                NH  
 -- Morton, Connor            10 Tarkio High                 DQ  
 -- Hanson, Clay              11 West Nodaway                DQ  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Muff, Parker              12 King City Hi             6.38m   10   
  2 Gabbard, Kayden           10 Maysville Hi             6.13m    8   
  3 Wells, Landon             12 King City Hi             5.89m    6   
  4 Rhoades, Andrew           11 Princeton Hi             5.82m    4   
  5 Dillivan, Brayden         12 Albany High              5.57m    2   
  6 Harris, Brent             12 Worth County             5.47m    1   
  7 Fast, Dawson              12 West Nodaway             5.34m  
  8 Lisle, Trevor             11 South Harris             5.30m  
  9 McQuinn, Colby            10 Stanberry Hi             5.29m  
 10 Reed, Zane                12 Pattonsburg              5.27m  
 11 Finney, Jaden             11 Princeton Hi             5.20m  
 12 Davis, Porter             11 Albany High              5.12m  
 13 Moser, Landon             10 Worth County             5.09m  
 14 Renfro, Caleb             10 Maysville Hi             4.92m  
 15 Goble, Peyton              9 Tri-County H             4.87m  
 16 Affuso, Cameron            9 South Harris             4.63m  
 16 Graham, Kolton             9 North Harris             4.63m  
 18 McQueen, Colby             9 Stanberry Hi             4.47m  
 19 Walker, Reece             10 West Nodaway             4.29m  
 20 Melton-Davis, Kendan       9 Rock Port Hi             3.49m  
 -- Coin, Samuel              11 Pattonsburg                 ND  
 -- Goddard, Lathan           10 DeKalb High                 ND  
 -- Gibson, Tyson             11 North Harris                ND  
 -- McIntyre, Dylan           11 Northeast No                ND  
 -- Morton, Connor            10 Tarkio High                 ND  
 -- DeRosier, Owen             9 Tarkio High                 ND  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gibson, Tyson             11 North Harris            12.18m   10   
  2 Gabbard, Kayden           10 Maysville Hi            12.14m    8   
  3 Kelly, Luke               12 Princeton Hi            11.63m    6   
  4 New, Tyler                10 Worth County            10.78m    4   
  5 Medsker, Bryce            12 King City Hi            10.75m    2   
  6 Chapman, Carter            9 Worth County            10.17m    1   
  7 Emerson, Kyle              9 Albany High             10.12m  
  8 Turner, Cale              10 Tri-County H             9.89m  
  9 Graham, Kolton             9 North Harris             9.60m  
  9 Kuehmichel, Koan           9 South Harris             9.60m  
 11 Denny, James               9 Maysville Hi             9.00m  
 12 Otto, Lealand              9 Jefferson (C             8.79m  
 -- Thomas, Kaleb             12 Princeton Hi                DQ  
 -- Reed, Zane                12 Pattonsburg                 DQ  
 
Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Colvin, Austin            12 Stanberry Hi            15.05m   3  10   
  2 Elifrits, Hayden          12 South Holt H            13.65m   3   8   
  3 Chittum, Jacob            11 North Andrew            13.29m   3   6   
  4 Herr, James               12 West Nodaway            13.22m   3   4   
  5 Latham, Jase              11 Worth County            13.04m   3   2   
  6 Graham, James             12 West Nodaway            12.42m   1   1   
  7 Ybarra, Jakob             12 Tri-County H            12.32m   3 
  8 Ferry, Hayden             12 Jefferson (C            11.78m   2 
  9 Greenwell, Seth           12 Albany High             11.65m   3 
 10 Cameron, Colt             11 Worth County            11.32m   3 
 11 Rainey, Beau              11 South Harris            10.57m   2 
 12 Herron, Brentyn           10 Rock Port Hi            10.51m   2 
 13 Vore, Dawson              12 Northeast No            10.46m   3 
 14 Parker, Gabriel           11 Gallatin Hig            10.42m   2 
 15 Robinson, Mason           10 Princeton Hi            10.40m   2 
 -- Miller, Seth               9 Albany High                 ND   2 
 -- Wilmes, Dylan             12 Northeast No                ND   2 
 -- McFarland, Kal            11 South Holt H                ND   1 
 -- Sticken, Chris            12 Rock Port Hi                ND   2 
 -- Roberson, Owan             9 Cainsville H                ND   1 
 -- Hevelone, Gabe            12 North Nodawa                ND   1 
 -- Hartschen, Dillon         10 North Harris                ND   1 
 -- Kay, Christopher-john     11 Maysville Hi                ND   1 
 -- Breshears, David          11 Maysville Hi                ND   2 
 -- Harris, Jaxon             10 DeKalb High                 ND   1 
 -- Kern, Matthew             11 South Harris                ND   2 
 -- Lang, Carson              12 Gallatin Hig                DQ   3 
 -- Mason-Williams, Garion     9 King City Hi                DQ   1 
 -- Riedinger, John            9 North Andrew                DQ   1 
 -- Heyde, Reagan             10 Stanberry Hi                DQ   1 
 
Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Colvin, Austin            12 Stanberry Hi            48.57m   4  10   
  2 Chittum, Jacob            11 North Andrew            38.70m   4   8   
  3 Stevens, Colten           12 Rock Port Hi            37.63m   4   6   
  4 Elifrits, Hayden          12 South Holt H            37.31m   4   4   
  5 Alarcon, Elias            10 Worth County            35.87m   4   2   
  6 Ferry, Hayden             12 Jefferson (C            32.97m   3   1   
  7 Moss, Chase               11 King City Hi            31.24m   3 
  8 Baker, Colt               11 Gallatin Hig            30.88m   3 
  9 Johnson, Gage             10 West Nodaway            30.65m   2 
 10 Graham, James             12 West Nodaway            29.61m   1 
 11 Wilmes, Dylan             12 Northeast No            29.36m   4 
 12 Herron, Brentyn           10 Rock Port Hi            28.89m   3 
 13 Harris, Jaxon             10 DeKalb High             27.78m   2 
 14 Wilson, Alex              11 Albany High             27.20m   3 
 15 Breshears, David          11 Maysville Hi            26.37m   2 
 16 Rainey, Beau              11 South Harris            26.29m   3 
 17 Robinson, Mason           10 Princeton Hi            25.82m   2 
 18 Elifrites, Wyatt          12 South Holt H            25.49m   3 
 19 Roberson, Owan             9 Cainsville H            25.15m   1 
 -- Hevelone, Gabe            12 North Nodawa                ND   1 
 -- Malott, Kayden            11 Tri-County H                ND   1 
 -- Hartschen, Dillon         10 North Harris                ND   1 
 -- Kern, Matthew             11 South Harris                ND   2 
 -- Williams, Tanner           9 Albany High                 ND   1 
 -- Ybarra, Jakob             12 Tri-County H                ND   2 
 -- Mason-Williams, Garion     9 King City Hi                ND   1 
 -- Denny, James               9 Maysville Hi                ND   2 
 -- Cameron, Colt             11 Worth County                ND   4 
 -- Riedinger, John            9 North Andrew                DQ   2 
 -- Lang, Carson              12 Gallatin Hig                DQ   4 
 -- Heyde, Reagan             10 Stanberry Hi                DQ   1 
 -- Wilcox, Creed             11 Northeast No                DQ   3 
 
Boys Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rinehart, Alex            12 Worth County            45.00m   3  10   
  2 Renfro, Caleb             10 Maysville Hi            44.26m   2   8   
  3 Rhoades, Andrew           11 Princeton Hi            43.57m   3   6   
  4 Chittum, Jacob            11 North Andrew            41.65m   3   4   
  5 Vore, Dawson              12 Northeast No            40.30m   3   2   
  6 New, Tyler                10 Worth County            39.90m   3   1   
  7 Ybarra, Jakob             12 Tri-County H            39.18m   3 
  8 Moss, Chase               11 King City Hi            37.35m   3 
  9 Colvin, Austin            12 Stanberry Hi            36.20m   3 
 10 Makings, Micah            11 Rock Port Hi            34.55m   2 
 -- Williams, Tanner           9 Albany High                 ND   1 
 -- Walker, Reece             10 West Nodaway                ND   1 
 -- Wilson, Alex              11 Albany High                 ND   2 
 -- Hulett, Hunter            11 Maysville Hi                ND   2 
 -- Goff, Chase               12 West Nodaway                ND   1 
 -- Mason-Williams, Garion     9 King City Hi                ND   1 
 -- Parker, Gabriel           11 Gallatin Hig                ND   1 
 -- Graves, Braden            11 Tarkio High                 DQ   2 
 -- Heyde, Reagan             10 Stanberry Hi                DQ   1 
 -- Wilson, Jaden             10 Gallatin Hig                DQ   2 
 -- Iddings, Gage             10 Pattonsburg                 DQ   2 
 -- Shaffer, Harper           10 South Harris                DQ   2 
 -- Wilcox, Creed             11 Northeast No                DQ   1 


Connect With Us Listen To Us On