Weather Alert

Football Districts Released

Class 6
District 1
Christian Brothers College
DeSmet
Kirkwood
Lindbergh
Marquette
Northwest (Cedar Hill)
St. Louis University
Vianney

District 2
Columbia Hickman
Francis Howell
Ft. Zumwalt West
Hazelwood Central
Hazelwood West
Pattonville
Timberland
Troy Buchanan

District 3
Joplin
Lee’s Summit
Lee’s Summit North
Lee’s Summit West
Nixa
Ozark
Raymore-Peculiar
Springfield Kickapoo

District 4
Blue Springs
Blue Springs South
Columbia Rock Bridge
Liberty
Liberty North
Park Hill
Park Hill South
Rockhurst

 

Class 5
District 1
Cape Girardeau Central
Fox
Jackson
Mehlville
Oakville
Poplar Bluff
Seckman

District 2
Eureka
Ladue Horton Watkins
Lafayette (Wildwood)
Parkway South
Parkway West
Rockwood Summit
Webster Groves

District 3
Chaminade College Preparatory
Francis Howell Central
Francis Howell North
Ft. Zumwalt East
Ft. Zumwalt North
Ft. Zumwalt South
Ritenour

District 4
Battle
Capital City
Helias Catholic
Holt
Liberty (Wentzville)
Washington

District 5
Branson
Camdenton
Lebanon
Rolla
Springfield Central
Springfield Glendale
Waynesville

District 6
Carthage
Neosho
Parkview
Republic
Webb City
Willard

District 7
Belton
Grain Valley
Raytown
Raytown South
Ruskin
Sedalia Smith-Cotton
Truman

District 8
Fort Osage
North Kansas City
Oak Park
Platte County
St. Joseph Central
Staley
William Chrisman

 

Class 4
District 1
DeSoto
Farmington
Festus
Hillsboro
North County
Perryville
Sikeston

District 2
Affton
Confluence Prep Academy Charter
Gateway
Pacific
Union
Vashon
Windsor (Imperial)

District 3
Clayton
John Burroughs
MICDS
Parkway Central
Parkway North
Soldan International Studies
University City

District 4
Hazelwood East
Jennings
McCluer
McCluer North
Riverview Gardens
St. Charles
St. Dominic

District 5
Hannibal
Jefferson City
Kirksville
Marshall
Moberly
Warrenton

District 6
Carl Junction
Hillcrest
Logan-Rogersville
Marshfield
McDonald County
Monett
West Plains

District 7
Bolivar
East
Grandview
Harrisonville
Lincoln College Prep
Nevada
Warrensburg

District 8
Excelsior Springs
Kearney
St. Joseph Lafayette
Smithville
Van Horn
Winnetonka

 

Class 3
District 1
Dexter
Doniphan
Fredericktown
Kennett
Park Hills Central
Potosi

District 2
Bayless
Bishop DuBourg
Herculaneum
Roosevelt
St. Mary’s
Ste. Genevieve
Valle Catholic

District 3
Cardinal Ritter
Lutheran North
Normandy Collaborative
Orchard Farm
St. Charles West
Winfield
Wright City

District 4
Owensville
Priory
Salem
St. Clair
St. James
Sullivan
Westminster Christian Academy

District 5
Blair Oaks
Boonville
Eldon
Fulton
Mexico
Osage
Southern Boone

District 6
Aurora
Buffalo
Cassville
Hollister
Mountain Grove
Reeds Spring
Seneca

District 7
Center
Oak Grove
Odessa
Pleasant Hill
Southeast
Summit Christian Academy

District 8
St. Joseph Benton
Cameron
Chillicothe
Kansas City Central
Northeast
Savannah
St. Pius X

 

 

Class 2
District 1
Carnahan
New Madrid County Central
East Prairie
Jefferson (Festus)
Kelly
Lift for Life Academy Charter
Lutheran South

District 2
Cuba
Duchesne
Grandview (Hillsboro)
Hermann
Lutheran St. Charles
St. Francis Borgia

District 3
Ava
Forsyth
Houston
Mountain View-Liberty
Springfield Catholic
Strafford
Willow Springs

District 4
Clever
East Newton
El Dorado Springs
Fair Grove
Lamar
Mt. Vernon
Stockton

District 5
Butler
Holden
Knob Noster
Lafayette County
Lone Jack
Versailles
Warsaw

District 6
Bowling Green
California
Centralia
Hallsville
Missouri Military Academy
Montgomery County
North Callaway

District 7
Brookfield
Clark County
Macon
Maryville
Palmyra
Trenton

District 8
Hogan Prep Academy
Lathrop
Lawson
Lexington
Pembroke Hill
Richmond
St. Michael

 

 

Class 1
District 1
Caruthersville
Chaffee
Charleston
Hayti
Malden
Portageville
Scott City
St. Vincent

District 2
Brentwood
Crystal City
Louisiana
Mark Twain
Monroe City
Principia
St. Pius X (Festus)
Van-Far

District 3
Ash Grove
Cabool
Diamond
Marionville
Miller
Pierce City
Sarcoxie
Thayer

District 4
Adrian
Cass-Midway
Cole Camp
Crest Ridge
Lincoln
Sherwood
Skyline
Windsor

District 5
Father Tolton Regional Catholic
Fayette
Harrisburg
Russellville
Slater
South Callaway
Sweet Springs
Tipton

District 6
Highland
Marceline
Paris
Salisbury
Scotland County
South Shelby
Westran

District 7
Gallatin
Maysville
Milan
Penney
Polo
Princeton
Putnam County
South Harrison

District 8
Carrollton
East Buchanan
Mid-Buchanan
North Platte
Plattsburg
University Academy Charter
Wellington-Napoleon
West Platte

 

 

8-MAN

District 1
Appleton City
Archie
Drexel
Greenfield
Jasper
Liberal
Lockwood
Osceola
Rich Hill

 

District 2
Concordia
Keytesville
Knox County
Norborne
North Shelby
Northwest (Hughesville)
Santa Fe
Schuyler County
St. Paul Lutheran (Concordia)

 

District 3
Bishop LeBlond
Braymer
DeKalb
King City
Northland Christian
Orrick
Pattonsburg
Southwest (Livingston County)
St. Joseph Christian
Stewartsville

 

District 4
Albany
Mound City
North Andrew
Rock Port
South Holt
South Nodaway
Stanberry
Tarkio
West Nodaway
Worth County

 


Connect With Us Listen To Us On