Weather Alert

Mercer Girls, Winston Boys Claim HDC Team Track Titles

2022 HDC Track Meet – 4/27/2022

Team Rankings
Girls Team Scores
Place   School         Points
1  Mercer                 126
2 Tri-County          121
3  Gilman City        98
4 Winston               66
5 East Harrison     52
6 Grundy County   50
7 Newtown-Harris  8
8 North Daviess      1

Boys Team Scores
Place      School       Points
1 Winston                   122
2 Newtown-Harris  108
3 Tri-County              95
4 Gilman City           68
5 Grundy County     42
6 East Harrison       35
7 Mercer                    34
8 North Daviess      23

Individual Results
Girls 100 Meter Dash Varsity
=============================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points Alternate
=============================================================================================
Finals
1 Crouse, Karlee 9 Cainsville H 14.76 14.97 2 10
2 Bonnett, Skylar 11 Grundy Count 13.74 15.30 2 8
3 Wollam, Raegan 11 Winston High School 14.64 15.49 2 6
4 Rains, Adysan 9 Grundy Count 14.94 15.52 2 4
5 Barton, Linda 9 Mercer High School 15.24 15.54 2 2
6 Turner, Lucy 12 Tri-County H 14.69 15.55 2 1
7 Blakey-Wright, Lexxus 10 Tri-County H 15.12 15.82 2
8 Houk, Bailey 9 Mercer High School 15.54 15.89 2
9 Prater, Dorothy 12 North Davies 18.74 19.40 1
10 Chapman, Kailee 11 Cainsville H 19.37 21.48 1

Girls 200 Meter Dash Varsity
=============================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points Alternate
=============================================================================================
1 Hill, Kaydee 11 Mercer High School 32.64 29.68 2 10
2 Crouse, Karlee 9 Cainsville H 31.82 29.99 2 8
3 Uthe, Marissa 10 Winston High School 30.57 30.62 2 6
4 Turner, Lucy 12 Tri-County H 31.26 30.88 2 4
5 Barton, Linda 9 Mercer High School 31.22 31.26 2 2
6 Bonnett, Skylar 11 Grundy Count 30.62 31.29 2 1
7 Wollam, Raegan 11 Winston High School 30.56 32.13 2
8 Ward, Jolee 12 Gilman City 33.03 33.88 1
9 Underwood, Arianna 9 Cainsville H 35.65 1
10 Prater, Dorothy 12 North Davies 42.44 42.90 1

Girls 400 Meter Dash Varsity
=============================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points Alternate
=============================================================================================
1 Michael, Rainey 11 Mercer High School 1:12.40 1:09.28 2 10
2 Uthe, Marissa 10 Winston High School 1:10.58 1:10.47 2 8
3 Rogers, Gracie 10 Mercer High School 1:11.39 1:11.03 2 6
4 Sperry, Kelsey 9 Gilman City 1:09.78 1:12.67 2 4
5 Brewer, Emily 12 Tri-County H 1:15.09 1:15.80 2 2
6 Williams, Anissa 12 Tri-County H 1:11.19 1:15.95 2 1
7 Gibson, Shelby 9 Gilman City 1:18.21 1:19.48 1
8 Underwood, Arianna 9 Cainsville H 1:15.71 1:19.81 2
9 Rains, Adysan 9 Grundy Count 1:17.10 1:20.65 1
10 Prater, Dorothy 12 North Davies 1:39.77 1:41.49 1

Girls 800 Meter Run Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Milazzo, Molly 10 Grundy Count 2:58.90 2:45.84 10
2 Michael, Rainey 11 Mercer High School 3:02.40 2:50.50 8
3 Dunks, Tori 10 Tri-County H 2:50.90 2:52.35 6
4 Sperry, Kelsey 9 Gilman City 2:54.69 2:58.32 4
5 Williams, Zoie 9 Tri-County H 3:08.16 3:03.61 2
6 Rogers, Gracie 10 Mercer High School 3:09.36 3:04.65 1
7 Gibson, Shelby 9 Gilman City 3:07.03 3:04.73
8 Underwood, Arianna 9 Cainsville H 3:22.32
9 Balch, SageLynn 9 North Davies 3:32.38
10 Marrs, Jordan 12 Tri-County H 3:32.91 3:33.41
11 Warner, Kennedy 9 Winston High School 3:57.34

Girls 1600 Meter Run Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Langfitt, Ava 10 Gilman City 6:12.20 6:13.24 10
2 Dunks, Tori 10 Tri-County H 6:31.85 6:18.41 8
3 Milazzo, Molly 10 Grundy Count 6:51.60 6:21.67 6
4 Sheetz, Tanleigh 12 Winston High School 7:10.43 4
5 Abledinger, Chloe 12 Tri-County H 7:47.63 7:17.61 2
6 Balch, SageLynn 9 North Davies 7:23.94 7:46.74 1
7 Hagan, Makenzie 9 Mercer High School 7:40.77 8:13.84
8 Houk, Breanna 10 Mercer High School 7:35.20 8:41.70

Girls 3200 Meter Run Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Langfitt, Ava 10 Gilman City 13:14.72 14:06.57 10
2 Dunks, Tori 10 Tri-County H 14:00.87 15:17.60 8
3 Abledinger, Chloe 12 Tri-County H 16:30.72 6
4 Houk, Breanna 10 Mercer High School 17:45.89 4
5 Hagan, Makenzie 9 Mercer High School 18:22.26 2

Girls 100 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Turner, Carly 12 Tri-County H 17.46 18.18 10
2 Sheetz, Tanleigh 12 Winston High School 20.69 20.47 8
3 Sperry, Kelsey 9 Gilman City 20.67 20.79 6
4 Milazzo, Molly 10 Grundy Count 23.24 22.10 4
5 Fisher, Madeline 10 Mercer High School 25.40 23.11 2
6 Stark, Riley 9 Mercer High School 27.73 25.21 1
7 Balch, SageLynn 9 North Davies 27.43

Girls 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Turner, Carly 12 Tri-County H 51.12 55.20 10
2 Langfitt, Ava 10 Gilman City 1:00.49 57.32 8
3 Sheetz, Tanleigh 12 Winston High School 1:01.24 59.34 6
4 Stark, Riley 9 Mercer High School 1:11.94 1:04.49 4
5 Martin, Summer 11 Mercer High School 1:09.34 1:05.74 2
6 Warner, Kennedy 9 Winston High School 1:11.68 1

Girls 4×100 Meter Relay Varsity
==========================================================================================
School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Tri-County High School ‘A’ 57.96 57.36 10
1) Turner, Lucy 12 2) Blakey-Wright, Lexxus 10
3) Williams, Anissa 12 4) Turner, Carly 12
2 Mercer High School ‘A’ 1:00.39 58.30 8
1) Martin, Summer 11 2) Stark, Riley 9
3) Hill, Kaydee 11 4) Houk, Bailey 9
3 Winston High School ‘A’ 1:00.57 1:00.30 6
1) Uthe, Marissa 10 2) Sheetz, Tanleigh 12
3) Pliley, Shealyn 9 4) Wollam, Raegan 11

Girls 4×200 Meter Relay Varsity
==========================================================================================
School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Mercer High School ‘A’ 2:05.67 2:00.87 10
1) Barton, Linda 9 2) Martin, Summer 11
3) Hill, Kaydee 11 4) Michael, Rainey 11
2 Tri-County High School ‘A’ 2:03.57 2:04.22 8
1) Blakey-Wright, Lexxus 10 2) Williams, Anissa 12
3) Turner, Carly 12 4) Perkins, Liberty 10
3 Winston High School ‘A’ 2:07.30 2:07.32 6
1) Uthe, Marissa 10 2) Wollam, Raegan 11
3) Lang, Paige 10 4) Warner, Kennedy 9

Girls 4×400 Meter Relay Varsity
1 Mercer High School ‘A’ 5:00.70 4:54.64 10
1) Meinecke, Tori 12 2) Hill, Kaydee 11
3) Michael, Rainey 11 4) Rogers, Gracie 10
2 Gilman City High School ‘A’ 5:03.59 5:10.11 8
1) Ward, Jolee 12 2) Gibson, Shelby 9
3) Ward, Laina 10 4) Sperry, Kelsey 9
3 Tri-County High School ‘A’ 5:08.89 5:21.81 6
1) Flowers, Page 9 2) Blakey-Wright, Lexxus 10
3) Brewer, Emily 12 4) Williams, Anissa 12

 

Girls 4×800 Meter Relay Varsity
1 Mercer High School ‘A’ 12:20.49 13:21.97 10
1) Houk, Breanna 10 2) Hagan, Makenzie 9
3) Brown, Emilea 10 4) Houk, Bailey 9
2 Tri-County High School ‘A’ 12:51.60 15:11.68 8
1) Abledinger, Chloe 12 2) Flowers, Page 9
3) Dunks, Tori 10 4) Williams, Zoie 9

Girls High Jump Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Meinecke, Tori 12 Mercer High School 1.50m 1.45m 10
2 Langfitt, Ava 10 Gilman City 1.42m 1.40m 8
3 Fisher, Madeline 10 Mercer High School 1.40m 1.35m 6
4 Warner, Kennedy 9 Winston High School 1.25m 4
5 Huskey, Kiera 12 Tri-County H 1.32m J1.25m 2

Girls Long Jump Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Crouse, Karlee 9 Cainsville H 4.40m 4.63m 10
2 Perkins, Liberty 10 Tri-County H 3.90m 4.33m 8
3 Meinecke, Tori 12 Mercer High School 3.90m 4.32m 6
4 Bonnett, Skylar 11 Grundy Count 4.07m 4.18m 4
5 Barton, Linda 9 Mercer High School 3.88m 4.12m 2
6 Turner, Lucy 12 Tri-County H 4.07m 1

Girls Triple Jump Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Crouse, Karlee 9 Cainsville H 8.70m 8.93m 10
2 Perkins, Liberty 10 Tri-County H 8.94m 8.83m 8
3 Gibson, Shelby 9 Gilman City 8.86m 8.47m 6
4 Bonnett, Skylar 11 Grundy Count 8.27m 8.38m 4
5 Meinecke, Tori 12 Mercer High School 9.25m 8.25m 2
6 Fisher, Madeline 10 Mercer High School 8.45m 8.06m 1
7 Marrs, Jordan 12 Tri-County H 7.11m 6.91m

Girls Shot Put Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Ward, Laina 10 Gilman City 9.11m 9.04m 10
2 Oaks, Landry 10 Newtown-Harr 8.68m 8.36m 8
3 Pliley, Shealyn 9 Winston High School 8.05m 8.27m 6
4 Vaughn, Bree 9 Cainsville H 7.90m 8.18m 4
5 Huskey, Kiera 12 Tri-County H 7.73m 7.79m 2
6 Rains, Adysan 9 Grundy Count 7.45m 7.50m 1
7 Lang, Paige 10 Winston High School 8.18m 7.11m
8 Clair, Kieara 11 North Davies 7.28m 6.92m
9 Brown, Emilea 10 Mercer High School 6.86m 6.78m
10 Houk, Bailey 9 Mercer High School 6.76m
11 Chapman, Kailee 11 Cainsville H 5.24m 4.79m
12 Prater, Dorothy 12 North Davies 4.30m

Girls Discus Throw Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Vaughn, Bree 9 Cainsville H 29.90m 28.05m 10
2 Huskey, Kiera 12 Tri-County H 26.16m 23.22m 8
3 Ward, Laina 10 Gilman City 26.73m 21.54m 6
4 Ward, Jolee 12 Gilman City 24.56m 21.09m 4
5 Pliley, Shealyn 9 Winston High School 20.67m 20.37m 2
6 Lang, Paige 10 Winston High School 17.68m 18.05m 1
7 Clair, Kieara 11 North Davies 17.96m 17.44m
8 Oaks, Landry 10 Newtown-Harr 18.49m 17.19m
9 Hagan, Makenzie 9 Mercer High School 15.06m 16.90m
10 Brown, Emilea 10 Mercer High School 17.87m 16.73m

Girls Javelin Throw Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Ward, Jolee 12 Gilman City 29.00m 26.47m 10
2 Rains, Adysan 9 Grundy Count 19.40m 25.48m 8
3 Fisher, Madeline 10 Mercer High School 25.48m 25.24m 6
4 Ward, Laina 10 Gilman City 30.70m 24.86m 4
5 Pliley, Shealyn 9 Winston High School 24.32m 24.84m 2
6 Houk, Breanna 10 Mercer High School 24.90m 23.79m 1
7 Perkins, Liberty 10 Tri-County H 25.13m 20.28m
8 Huskey, Kiera 12 Tri-County H 18.90m
9 Oaks, Landry 10 Newtown-Harr 19.51m 16.91m
10 Vaughn, Bree 9 Cainsville H 16.22m

Boys 100 Meter Dash Varsity
=============================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points Alternate
=============================================================================================
1 Curtis, Derick 12 Tri-County H 11.56 11.86 2 10
2 Locker, Kaden 12 Gilman City 12.58 12.71 2 8
3 Baker, Garrett 10 Cainsville H 12.74 1 6
4 Stotts, Jaydon 10 Grundy Count 13.10 1 4
5 Otto, Brett 10 Newtown-Harr 12.67 13.15 2 2
6 Rains, Aidan 11 Grundy Count 12.83 13.22 2 1
7 Pliley, Spencer 11 Winston High School 12.67 13.60 2
8 Lawson, Cale 9 Grundy Count 13.94 14.24 2
9 Baker, Ritchard 10 North Davies 14.68 14.66 2
10 Parker, Cory 11 Winston High School 25.29 25.00 1 NO TIME RECORDED

Boys 200 Meter Dash Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Curtis, Derick 12 Tri-County H 23.78 23.51 10
2 Cross, Zackary 10 Newtown-Harr 24.23 24.59 8
3 Locker, Kaden 12 Gilman City 25.33 25.62 6
4 Vaughn, Asher 12 Winston High School 26.29 26.62 4
5 Stotts, Jaydon 10 Grundy Count 27.74 26.73 2
6 Baker, Garrett 10 Cainsville H 26.43 27.06 1
7 Lawson, Cale 9 Grundy Count 29.44 30.74
8 King, Kaedan 11 Cainsville H 31.71 32.88

Boys 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Uthe, Jacob 12 Winston High School 56.92 55.33 10
2 Locker, Kaden 12 Gilman City 56.37 56.61 8
3 Baker, Garrett 10 Cainsville H 57.77 57.77 6
4 Janosik, Jakub 11 Mercer High School 1:00.53 58.41 4
5 Goble, Peyton 9 Tri-County H 1:00.26 1:00.30 2
6 Davis, Jayce 10 Mercer High School 59.96 1:01.24 1
7 Lawson, Cale 9 Grundy Count 1:09.09 1:07.04
8 Smith, Jesse 10 North Davies 1:07.88 1:07.87

Boys 800 Meter Run Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Lee, Braden 11 Winston High School 2:26.92 2:15.62 10
2 Uthe, Jacob 12 Winston High School 2:06.61 2:17.47 8
3 Langfitt, Brody 12 Gilman City 2:18.15 2:20.45 6
4 Janosik, Jakub 11 Mercer High School 2:22.17 2:23.53 4
5 Davis, Jayce 10 Mercer High School 2:29.40 2:28.03 2
6 Preston, Landon 9 Gilman City 2:35.69 2:28.61 1
7 Terhune, William 12 Tri-County H 2:18.38 2:28.68
8 MacGregor, Garrett 9 Newtown-Harr 2:25.86 2:33.05
9 Browning, Kenneth 9 North Davies 3:06.20 2:49.98
10 Nash, Carleton 10 Cainsville H 2:42.36 2:53.83
11 King, Kaedan 11 Cainsville H 2:54.41

Boys 1600 Meter Run Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 MacGregor, Gauge 10 Newtown-Harr 4:57.93 5:04.08 10
2 Miller, Payton 10 Newtown-Harr 5:08.59 5:05.27 8
3 Lee, Braden 11 Winston High School 5:09.32 5:06.65 6
4 Langfitt, Brody 12 Gilman City 4:54.49 5:16.24 4
5 Preston, Landon 9 Gilman City 5:44.92 5:28.34 2
6 Sheetz, Bristol 9 Winston High School 5:35.82 1
7 Stotts, Jaydon 10 Grundy Count 5:48.26 5:50.45
8 Nash, Carleton 10 Cainsville H 6:33.31
— Manning, Matthew 10 Tri-County H 5:57.18 DNF

Boys 3200 Meter Run Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 MacGregor, Gauge 10 Newtown-Harr 11:03.22 11:13.04 10
2 Lee, Braden 11 Winston High School 11:04.11 11:18.57 8
3 Miller, Payton 10 Newtown-Harr 11:13.85 11:33.77 6
4 Sheetz, Bristol 9 Winston High School 12:23.36 11:51.87 4
5 Uthe, Elijah 10 Winston High School 13:28.58 x13:26.70

Boys 110 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Peterson, Cole 11 Grundy Count 17.64 18.03 10
2 Cross, Zackary 10 Newtown-Harr 18.68 18.69 8
3 Miller, Hunter 9 Newtown-Harr 20.08 19.95 6
4 Nelson, Noel 10 Winston High School 22.39 21.90 4
5 Sheetz, Bristol 9 Winston High School 22.26 21.96 2
6 Brown, Colton 9 North Davies 23.59 23.10 1

Boys 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Cross, Zackary 10 Newtown-Harr 44.23 42.66 10
2 Peterson, Cole 11 Grundy Count 46.82 46.15 8
3 Miller, Hunter 9 Newtown-Harr 47.74 47.34 6
4 Sheetz, Bristol 9 Winston High School 54.09 56.98 4
5 Nelson, Noel 10 Winston High School 53.92 57.64 2

Boys 4×100 Meter Relay Varsity
==========================================================================================
School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Tri-County High School ‘A’ 48.67 47.97 10
1) Goble, Peyton 9 2) Turner, Cale 10
3) Ybarra, Jakob 12 4) Curtis, Derick 12
2 Newtown-Harris High School ‘A’ 50.62 8
1) Miller, Hunter 9 2) MacGregor, Garrett 9
3) Miller, Payton 10 4) Otto, Brett 10
3 North Daviess High School ‘A’ 54.92 6
1) Baker, Ritchard 10 2) Brown, Colton 9
3) Browning, Kenneth 9 4) Smith, Jesse 10
4 Winston High School ‘A’ 51.32 56.44 4
1) Vaughn, Asher 12 2) Mullikin, Clyde 10
3) Caldwell, Tryson 9 4) Eiken, Sage 10

Boys 4×200 Meter Relay Varsity
==========================================================================================
School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 North Daviess High School ‘A’ 2:04.00 1:55.99 10
1) Baker, Ritchard 10 2) Brown, Colton 9
3) Browning, Kenneth 9 4) Smith, Jesse 10
2 Winston High School ‘A’ 1:46.13 1:58.40 8
1) Mullikin, Clyde 10 2) Eiken, Sage 10
3) Caldwell, Tryson 9 4) Uthe, Elijah 10
3 Tri-County High School ‘A’ 2:05.92 2:03.41 6
1) Turner, Cale 10 2) Malott, Kayden 12
3) Smith, Zander 12 4) Manning, Matthew 10

Boys 4×400 Meter Relay Varsity
==========================================================================================
School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Winston High School ‘A’ 4:14.94 4:04.60 10
….Boys 4×400 Meter Relay Varsity
1) Uthe, Jacob 12 2) Pliley, Spencer 11
3) Vaughn, Asher 12 4) Lee, Braden 11
2 Newtown-Harris High School ‘A’ 4:11.54 8
1) Miller, Hunter 9 2) Otto, Brett 10
3) MacGregor, Garrett 9 4) MacGregor, Gauge 10
3 North Daviess High School ‘A’ 4:44.40 6
1) Baker, Ritchard 10 2) Brown, Colton 9
3) Browning, Kenneth 9 4) Smith, Jesse 10
4 Tri-County High School ‘A’ 5:02.80 4:57.87 4
1) Manning, Matthew 10 2) Smith, Zander 12
3) Malott, Kayden 12 4) Goble, Peyton 9

Boys 4×800 Meter Relay Varsity
==========================================================================================
School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Newtown-Harris High School ‘A’ 9:20.78 11:01.67 10
1) MacGregor, Gauge 10 2) Miller, Payton 10
3) MacGregor, Garrett 9 4) Otto, Brett 10
2 Tri-County High School ‘A’ 14:31.31 8
1) Manning, Matthew 10 2) Smith, Zander 12
3) Malott, Kayden 12 4) Terhune, William 12
3 Winston High School ‘A’ 11:55.78 19:08.52 6
1) Mullikin, Clyde 10 2) Nelson, Noel 10
3) Uthe, Elijah 10 4) Eiken, Sage 10

Boys High Jump Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Peterson, Cole 11 Grundy Count 1.78m 1.65m 10
2 Uthe, Jacob 12 Winston High School 1.60m 1.60m 8
3 Davis, Jayce 10 Mercer High School 1.50m 6

Boys Long Jump Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Curtis, Derick 12 Tri-County H 5.84m 10
2 Cross, Zackary 10 Newtown-Harr 5.50m 5.83m 8
3 Locker, Kaden 12 Gilman City 5.29m 5.47m 6
4 Davis, Jayce 10 Mercer High School 5.20m 5.27m 4
5 Goble, Peyton 9 Tri-County H 4.98m J5.27m 2
6 Rains, Aidan 11 Grundy Count 4.87m 5.23m 1
7 Caldwell, Tryson 9 Winston High School 3.98m 3.88m

Boys Triple Jump Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Langfitt, Brody 12 Gilman City 11.55m 11.35m 10
2 Vaughn, Asher 12 Winston High School 11.40m 10.61m 8
3 Rains, Aidan 11 Grundy Count 10.16m 10.04m 6
4 Preston, Landon 9 Gilman City 9.77m 9.52m 4
5 Nelson, Noel 10 Winston High School 9.62m 9.45m 2
6 Turner, Cale 10 Tri-County H 9.99m 9.41m 1

Boys Shot Put Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Ybarra, Jakob 12 Tri-County H 12.86m 13.17m 10
2 Roberson, Owan 9 Cainsville H 9.60m 10.80m 8
3 Hashman, Wes 10 Mercer High School 10.40m 10.41m 6
4 Janosik, Jakub 11 Mercer High School 9.47m 10.28m 4
5 Caldwell, Tryson 9 Winston High School 7.57m 7.19m 2
6 Elder, Ethan 9 Gilman City 6.17m 5.64m 1

Boys Discus Throw Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Ybarra, Jakob 12 Tri-County H 28.16m 32.98m 10
2 Roberson, Owan 9 Cainsville H 28.77m 27.80m 8
3 Mullikin, Clyde 10 Winston High School 28.50m 22.40m 6
4 Malott, Kayden 12 Tri-County H 18.44m 20.58m 4
5 Elder, Ethan 9 Gilman City 19.54m 16.48m 2
6 Parker, Cory 11 Winston High School 8.59m 8.05m 1

Boys Javelin Throw Varsity
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points Alternate
==========================================================================================
1 Langfitt, Brody 12 Gilman City 49.44m 45.18m 10
2 Ybarra, Jakob 12 Tri-County H 45.65m 39.53m 8
3 Roberson, Owan 9 Cainsville H 37.01m 6
4 Pliley, Spencer 11 Winston High School 42.08m 34.83m 4
5 Janosik, Jakub 11 Mercer High School 24.00m 26.48m 2
6 Hashman, Wes 10 Mercer High School 34.08m 23.18m 1South Harrison High School Hy-Tek’s MEET MANAGER 8:41 PM 4/27/2022 Page 1

 



Connect With Us Listen To Us On