Weather Alert

South Harrison Girls, Worth County Boys Are Early Bird Relays Winners

 Women - Team Rankings 
1) South Harrison High School 97 
2) Maysville High School 82 
3) East Atchison         70 
4) Stanberry High School 57.50 
5) Platte Valley 42 
6) Mound City High School 34 
7) Pattonsburg High School 30 
8) Worth County High School 28 
8) Union Star 28 
10) North Andrew High School 22 
11) Gilman City High School 21.50 
12) King City High School 20 
13) North Nodaway High School 12 
13) Albany High School 12 
15) Northeast Nodaway High  11 
16) Tri-County High School 8 
17) Mercer High School 6 
18) North Harrison High School 4 
19) East Harrison 1 
Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Wilson, Lillian           11 South Harris             13.45   10   
  2 Mitchell, Mara            12 Union Star               13.92    8   
  3 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             13.94    6   
  4 Boyer, Rylie              12 Maysville Hi             14.11    4   
  5 Gibson, Audrey             9 Mound City H             14.19    2   
  6 Molloy, Abigail            9 South Harris             14.56    1   
 

Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Redman, Mirabella         11 Maysville Hi             27.65   10   
  2 Wilson, Lillian           11 South Harris             28.23    8   
  3 Mitchell, Mara            12 Union Star               28.37    6   
  4 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             29.26    4   
  5 Runde, Sadie              12 Stanberry Hi             29.39    2   
  6 Boyer, Rylie              12 Maysville Hi             30.06    1   
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Runde, Sadie              12 Stanberry Hi           1:07.01   4  10   
  2 Troncin, Abigail          10 Albany High            1:07.80   1   8   
  3 Oswald, Grace              9 Tarkio High            1:08.70   4   6   
  4 Boyer, Lillian             9 Maysville Hi           1:09.16   4   4   
  5 Hilton, Marli              9 Stanberry Hi           1:09.26   2   2   
  6 Staley, Clare              9 King City Hi           1:09.50   2   1   

Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Martin, Tommi             10 Tarkio High            2:36.75   2  10   
  2 Catlett, Claire           12 Maysville Hi           2:46.42   2   8   
  3 Pankau, Kayte              9 Mound City H           2:47.53   2   6   
  4 Wilmes, Ruby              11 Northeast No           2:50.10   2   4   
  5 Riley, Andrea             11 Jefferson (C           2:52.81   2   2   
  6 Wall, Madilyn             12 King City Hi           2:55.72   2   1   
 
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chamberlin, Hallee        10 South Harris           6:09.80   10   
  2 Riedinger, Jaclyn         11 North Andrew           6:10.16    8   
  3 Langfitt, Ava             10 Gilman City            6:24.57    6   
  4 Wall, Madilyn             12 King City Hi           6:29.00    4   
  5 Walker, Reagan            10 North Andrew           6:46.17    2   
  6 Irvine, Jayla              9 Tarkio High            6:48.33    1   

 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chamberlin, Emma          10 South Harris          13:13.56   10   
  2 Langfitt, Ava             10 Gilman City           13:27.78    8   
  3 Riley, Andrea             11 Jefferson (C          13:48.97    6   
  4 Dunks, Tori               10 Tri-County H          14:13.15    4   
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Crabtree, Kelsey          10 Pattonsburg              17.68   2  10   
  2 Richardson, Brooklyn      10 Worth County             18.07   2   8   
  3 Schlueter, Elizabeth       9 Tarkio High              18.17   2   6   
  4 Brincks, Brylie           11 North Andrew             19.05   1   4   
  5 Smith, Charlie             9 Tarkio High              19.16   2   2   

Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Redman, Mirabella         11 Maysville Hi             51.42   2  10   
  2 Crabtree, Kelsey          10 Pattonsburg              51.55   2   8   
  3 Schlueter, Elizabeth       9 Tarkio High              53.11   2   6   
  4 Brown, Saryn              10 North Nodawa             53.53   2   4   
  5 Cannon, Kylee             10 South Harris             58.27   1   2   
  6 Smith, Charlie             9 Tarkio High              58.55   1   1   
  
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 South Harrison High School  'A'                       54.25   2  10   
     1) Wilson, Lillian 11              2) Henry, Abbey 10                
     3) Molloy, Abigail 9               4) Cannon, Kylee 10               
  2 Stanberry High School  'A'                            55.45   2   8   
     1) Angle, Letah 11                 2) James, Katlyn 10               
     3) Runde, Sadie 12                 4) Wallace, Amelia 10             
  3 King City High School  'A'                            56.23   1   6   
     1) Swank, Victoria 12              2) Roberts, Kaylee 10             
     3) Staley, Clare 9                 4) Wright, Hailey 10              
  4 Worth County High School  'A'                         56.41   2   4   
     1) Adwell, Hailey 11               2) Richardson, Brooklyn 10        
     3) Smith, Rebecca 10               4) Spencer, Emma 9                
  5 Maysville High School  'A'                            57.22   2   2   
     1) Boyer, Rylie 12                 2) Boyer, Lillian 9               
     3) Sterling, Brooke 10             4) Catlett, Claire 12             
  6 Tarkio High School  'A'                               57.45   2   1   
     1) Martin, Sophia 12               2) Drummond, Dalaynie 10          
     3) Martin, Claire 10               4) Woodring, Payton 9             
   
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tarkio High School  'A'                             4:42.22   2  10   
     1) Martin, Sophia 12               2) Martin, Tommi 10               
     3) Martin, Claire 10               4) Schlueter, Elizabeth 9         
  2 Mound City High School  'A'                         4:51.44   1   8   
     1) Barnes, Ava 10                  2) Gibson, Audrey 9               
     3) Pankau, Kayte 9                 4) Parks, Catherine 10            
  3 King City High School  'A'                          5:02.97   1   6   
     1) Swank, Victoria 12              2) Roberts, Kaylee 10             
     3) Staley, Clare 9                 4) Wright, Hailey 10              
  4 Gilman City High School  'A'                        5:03.59   2   4   
     1) Sperry, Kelsey 9                2) Ward, Jolee 12                 
     3) Gibson, Shelby 9                4) Langfitt, Ava 10               
  5 Mercer High School  'A'                             5:09.99   2   2   
     1) Meinecke, Tori 12               2) Fisher, Madeline 10            
     3) Hill, Kaydee 11                 4) Rogers, Gracie 10              
  6 Northeast Nodaway High School  'A'                  5:19.40   2   1   
         
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Tarkio High School  'A'                            11:11.84   10   
     1) Oswald, Grace 9                 2) Martin, Sophia 12              
     3) Martin, Tommi 10                4) Martin, Claire 10              
  2 South Harrison High School  'A'                    12:09.85    8   
     1) Chamberlin, Emma 10             2) Templeton, Bailey 9            
     3) Norris, Megan 10                4) Chamberlin, Hallee 10          
  3 North Andrew High School  'A'                      12:22.78    6   
     1) Riedinger, Jaclyn 11            2) Walker, Reagan 10              
     3) Brincks, Brylie 11              4) Sybert, Michaela 11            
  4 Mercer High School  'A'                            13:05.42    4   
     1) Meinecke, Tori 12               2) Fisher, Madeline 10            
     3) Michael, Rainey 11              4) Rogers, Gracie 10              
  5 Mound City High School  'A'                        13:12.37    2   
     1) Akers, Emmie 11                 2) Rader, Jacey 9                 
     3) Brown, Mackenzie 10             4) Pankau, Kayte 9                
  6 Tri-County High School  'A'                        13:29.80    1   
     1) Abledinger, Chloe 11            2) Brewer, Emily 11               
     3) Marrs, Jordan 12                4) Williams, Zoie 9               
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Redman, Mirabella         11 Maysville Hi            J1.45m   10   
  2 Brown, Saryn              10 North Nodawa            J1.45m    8   
  3 Busby, Baylie              9 Northeast No            J1.45m    6   
  4 Molloy, Abigail            9 South Harris            J1.35m    4   
  5 Craig, Lexi               12 Stanberry Hi            J1.35m    1.50
  5 Langfitt, Ava             10 Gilman City             J1.35m    1.50
  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Redman, Mirabella         11 Maysville Hi             2.70m   10   
  2 Engel, Eva                 9 Worth County             2.55m    8   
  3 James, Katlyn             10 Stanberry Hi             2.44m    6   
  4 Barnes, Ava               10 Mound City H             2.32m    4   
  5 Oswald, Grace              9 Tarkio High             J2.15m    2   
  6 Smith, Charlie             9 Tarkio High             J2.15m    1   

 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Lillian           11 South Harris             4.83m   10   
  2 James, Katlyn             10 Stanberry Hi             4.76m    8   
  3 Catlett, Claire           12 Maysville Hi             4.40m    6   
  4 Jones, Katelyn             9 Pattonsburg              4.37m    4   
  5 Brincks, Brylie           11 North Andrew             4.18m    2   
  6 Boyer, Rylie              12 Maysville Hi             4.09m    1   

Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Henry, Abbey              10 South Harris             9.82m   10   
  2 Jones, Katelyn             9 Pattonsburg              9.30m    8   
  3 Catlett, Claire           12 Maysville Hi             9.03m    6   
  4 Morgan, Halle             11 North Harris             8.87m    4   
  5 Perkins, Liberty          10 Tri-County H             8.84m    2   
  6 Crouse, Karlee             9 Cainsville H             8.70m    1   

 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brown, Ashley             12 Maysville Hi            10.86m   3  10   
  2 Madison, Kaliska          11 South Harris            10.46m   3   8   
  3 Collins, Maggie           10 Jefferson (C             9.87m   2   6   
  4 Mason, Jenna              11 Jefferson (C             9.70m   1   4   
  5 Staton, Kara-Jean         10 Worth County             9.17m   3   2   
  6 Ward, Laina               10 Gilman City              9.11m   3   1   

 
Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Collins, Maggie           10 Jefferson (C            32.97m   1  10   
  2 Long, Bailey              12 Mound City H            30.49m   3   8   
  3 Lyons, Journey            12 Union Star              30.07m   3   6   
  4 Mercer, Emma              10 Albany High             29.55m   3   4   
  5 Brown, Ali                11 Worth County            29.50m   3   2   
  6 Staton, Kara-Jean         10 Worth County            28.93m   3   1   

 
Girls Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Craig, Lexi               12 Stanberry Hi            38.45m   3  10   
  2 Lyons, Journey            12 Union Star              33.45m   3   8   
  3 Martin, Tommi             10 Tarkio High             32.10m   3   6   
  4 Collins, Maggie           10 Jefferson (C            32.00m   1   4   
  5 Brown, Ali                11 Worth County            31.45m   3   2   
  6 Ward, Jolee               12 Gilman City             25.65m   3   1   

 
 Men - Team Rankings - 19 Events Scored 
1) Worth County High School 120 
2) Mound City High School 69 
2) King City High School 69 
4) East Atchison 46 
5) Tri-County High School 44 
6) Maysville High School 38 
7) Platte Valley 31 
8) South Harrison High Schoo 30.50 
9) Stanberry High School 23.50 
10) North Harrison High Schoo 22 
10) North Andrew High School 22 
12) Gilman City High School 20 
13) Albany High School 15.50 
14) Pattonsburg High School 10.50 
15) Union Star 8 
16) Northeast Nodaway High Sc 5 
17) East Harrison 4 
18) North Nodaway High School 2 

Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Curtis, Derick            11 Tri-County H             11.75   10   
  2 Mooney, Ty                11 King City Hi             11.80    8   
  3 Cassavaugh, Levi          11 Worth County             12.04    6   
  4 Muff, Parker              12 King City Hi             12.10    4   
  5 Merriweather, Kaylin      12 Tarkio High              12.17    2   


 
Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Merriweather, Kaylin      12 Tarkio High              24.21   10   
  2 Curtis, Derick            11 Tri-County H             24.26    8   
  3 Mooney, Carter            12 King City Hi             25.10    6   
  4 Gabbard, Kayden           10 Maysville Hi             25.43    4   
  5 Coin, Samuel              11 Pattonsburg              25.62    2   
  6 Messner, Ben              12 Stanberry Hi             26.21    1   
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Israel, Caden             12 Maysville Hi             56.65   5  10   
  2 Locker, Kaden             11 Gilman City              57.77   5   8   
  3 Jones, Kaden              11 South Harris             58.62   5   6   
  4 Baker, Garrett            10 Cainsville H             59.09   4   4   
  5 Coin, Samuel              11 Pattonsburg              59.27   5   2   
  6 Mooney, Carter            12 King City Hi             59.84   5   1   
 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Zembles, Keaton           10 Mound City H           2:17.48   2  10   
  2 Terhune, William          11 Tri-County H           2:20.41   2   8   
  3 Holtman, Ethan            10 Jefferson (C           2:23.09   2   6   
  4 Wolf, Micah               12 Jefferson (C           2:23.11   2   4   
  5 Locker, Kaden             11 Gilman City            2:25.64   2   2   
  6 Fletcher, Cannon           9 Worth County           2:27.70   2   1   

 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zembles, Keaton           10 Mound City H           5:01.24   10   
  2 Fletcher, Cannon           9 Worth County           5:13.66    8   
  3 Wolf, Micah               12 Jefferson (C           5:16.97    6   
  4 Holtman, Ethan            10 Jefferson (C           5:34.19    4   
  5 Miller, Eric              11 Union Star             5:43.91    2   
  6 Lesher, Daniel            11 Tarkio High            5:44.58    1   

 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lesher, Daniel            11 Tarkio High           11:58.86   10   
  2 Anderson, Cole             9 Tarkio High           12:02.86    8   
  3 Miller, Eric              11 Union Star            12:20.37    6   
  4 Griffin, Jadon            10 Mound City H          12:24.17    4   
  5 Mires, Braden             12 North Nodawa          13:32.69    2   
  6 Baker, Vincent             9 Mound City H          15:14.90    1   
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cousatte, Jace            12 Worth County             16.96   2  10   
  2 Gladstone, Aydan          12 Worth County             17.14   2   8   
  3 Russo, Tanner             11 North Andrew             18.65   2   6   
  4 Meadowns, August           9 Mound City H             18.70   2   4   
  5 Carver, Carl              12 Mound City H             19.27   2   2   
  6 Cooley, Evean             10 Stanberry Hi             21.69   1   1   

 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cousatte, Jace            12 Worth County             45.10   2  10   
  2 Gladstone, Aydan          12 Worth County             46.60   2   8   
  3 Carver, Carl              12 Mound City H             47.99   1   6   
  4 Russo, Tanner             11 North Andrew             49.05   2   4   
  5 Meadowns, August           9 Mound City H             49.57   2   2   
  6 Peery, Jacob              10 Jefferson (C             53.04   2   1   

 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 King City High School  'A'                            45.54   2  10   
     1) Taylor, Corbin 12               2) Mooney, Ty 11                  
     3) Wells, Landon 12                4) Muff, Parker 12                
  2 South Harrison High School  'A'                       47.45   2   8   
     1) Corbett, Chance 12              2) Williams, Grant 11             
     3) Chamberlin, Parker 12           4) Spurling, Braden 12            
  3 Albany High School  'A'                               49.08   2   6   
     1) Davis, Porter 11                2) Dillivan, Brayden 12           
     3) Emerson, Kyle 9                 4) McIntosh, Michael 10           
  4 Tri-County High School  'A'                           49.95   1   4   
     1) Goble, Peyton 9                 2) Turner, Cale 10                
     3) Manning, Matthew 10             4) Curtis, Derick 11              
  5 North Harrison High School  'A'                       52.06   2   2   
     1) Gibson, Tyson 11                2) Graham, Colton 9               
     3) Heintz, Matthew 12              4) Schreiber, Evan 9              
  6 Stanberry High School  'A'                            54.23   2   1   
     1) Cooley, Evean 10                2) Giffin, Nathaniel 10           
     3) Hume, Peyton 10                 4) McQueen, Colby 9               
        
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 King City High School  'A'                          1:36.95   2  10   
     1) Taylor, Corbin 12               2) Mooney, Ty 11                  
     3) Wells, Landon 12                4) Muff, Parker 12                
  2 Worth County High School  'A'                       1:38.73   2   8   
     1) Gladstone, Aydan 12             2) Cassavaugh, Levi 11            
     3) Hightshoe, Braxton 11           4) Cousatte, Jace 12              
  3 South Harrison High School  'A'                     1:40.21   2   6   
     1) Corbett, Chance 12              2) Jones, Kaden 11                
     3) Lisle, Trevor 11                4) Williams, Grant 11             
  4 Albany High School  'A'                             1:43.92   1   4   
     1) Davis, Porter 11                2) Dillivan, Brayden 12           
     3) Emerson, Kyle 9                 4) McIntosh, Michael 10           
  5 Maysville High School  'A'                          1:44.47   2   2   
     1) Gabbard, Kayden 10              2) Hulett, Hunter 11              
     3) Renfro, Caleb 10                4) Israel, Caden 12               
  6 Mound City High School  'A'                         1:44.86   2   1   
     1) Derr, Kane 9                    2) Gillenwater, Cole 10           
     3) Osburn, Tony 12                 4) Tubbs, Brendan 12              
         
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Worth County High School  'A'                       3:56.19   10   
     1) Cassavaugh, Levi 11             2) Galanakis, John 11             
     3) New, Tyler 10                   4) Hightshoe, Braxton 11          
  2 Mound City High School  'A'                         3:59.71    8   
     1) Derr, Kane 9                    2) Gillenwater, Cole 10           
     3) Heck, William 12                4) Zembles, Keaton 10             
  3 King City High School  'A'                          4:03.91    6   
     1) Mooney, Carter 12               2) Pulliam, Ron 11                
     3) Taylor, Corbin 12               4) Hittle, Levi 11                
  4 Jefferson (Conception Jct) Hig  'A'                 4:33.96    4   
     1) Meyer, Ean 10                   2) Holtman, Ethan 10              
     3) Wolf, Micah 12                  4) Peery, Jacob 10                
  5 Tri-County High School  'A'                         5:02.80    2   
     1) Manning, Matthew 10             2) Smith, Zander 11               
     3) Terhune, William 11             4) Clark, Justyn 10               
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mound City High School  'A'                         9:37.80   10   
     1) Dominguez, Zachary 10           2) Heck, William 12               
     3) Livengood, Quinton 10           4) Zembles, Keaton 10             
  2 Tarkio High School  'A'                            10:37.89    8   
     1) Anderson, Cole 9                2) O'Riley, Cowen 9               
     3) Stepp, Ian 10                   4) Lesher, Daniel 11              
  3 Jefferson (Conception Jct) Hig  'A'                10:48.82    6   
     1) Peery, Logan 9                  2) Henggeler, Kevin 12            
     3) Meyer, Ean 10                   4) Peery, Jacob 10                
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hittle, Levi              11 King City Hi             1.80m   10   
  2 Hightshoe, Braxton        11 Worth County             1.75m    7   
  2 Merriweather, Kaylin      12 Tarkio High              1.75m    7   
  4 Lisle, Trevor             11 South Harris            J1.70m    4   
  5 McIntosh, Michael         10 Albany High             J1.70m    2   
  6 Messner, Ben              12 Stanberry Hi            J1.65m    0.50
  6 Reed, Zane                12 Pattonsburg             J1.65m    0.50

 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Israel, Caden             12 Maysville Hi            J3.70m   10   
  2 Gladstone, Aydan          12 Worth County            J3.50m    8   
  3 Osburn, Tony              12 Mound City H            J3.50m    6   
  4 Spurling, Braden          12 South Harris            J3.20m    4   
  5 Chamberlin, Parker        12 South Harris            J2.85m    1.50
  5 Dillivan, Brayden         12 Albany High             J2.85m    1.50

 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gibson, Tyson             11 North Harris             6.82m   10   
  2 Muff, Parker              12 King City Hi             6.02m    8   
  3 Wells, Landon             12 King City Hi             5.82m    6   
  4 Gabbard, Kayden           10 Maysville Hi             5.74m    4   
  5 Dillivan, Brayden         12 Albany High              5.65m    2   
  6 Osburn, Tony              12 Mound City H             5.50m    1   

 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gibson, Tyson             11 North Harris            12.14m   10   
  2 Gabbard, Kayden           10 Maysville Hi            11.62m    8   
  3 Cousatte, Jace            12 Worth County            11.45m    6   
  4 Reed, Zane                12 Pattonsburg             11.43m    4   
  5 Coin, Samuel              11 Pattonsburg             11.31m    2   
  6 Osburn, Tony              12 Mound City H            11.07m    1   

 
Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Colvin, Austin            12 Stanberry Hi            14.87m   2  10   
  2 Latham, Jase              11 Worth County            13.67m   2   8   
  3 Chittum, Jacob            11 North Andrew            13.60m   1   6   
  4 Ybarra, Jakob             12 Tri-County H            12.86m   2   4   
  5 Cameron, Colt             11 Worth County            11.20m   1   2   
  6 Peters, Dalton            12 Mound City H            10.86m   2   1   

 
Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Colvin, Austin            12 Stanberry Hi            47.34m   3  10   
  2 Alarcon, Elias            10 Worth County            45.75m   1   8   
  3 Cameron, Colt             11 Worth County            42.29m   2   6   
  4 Wilmes, Dylan             12 Northeast No            34.58m   3   4   
  5 Chittum, Jacob            11 North Andrew            32.91m   2   2   
  6 Rainey, Beau              11 South Harris            32.29m   3   1   

 
Boys Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Langfitt, Brody           11 Gilman City             47.60m   2  10   
  2 Ybarra, Jakob             12 Tri-County H            41.45m   2   8   
  3 Rinehart, Alex            12 Worth County            39.70m   2   6   
  4 Chittum, Jacob            11 North Andrew            38.85m   2   4   
  5 Tubbs, Brendan            12 Mound City H            38.40m   1   2   
  6 Vore, Dawson              12 Northeast No            36.90m   2   1   

 
                                  
 


Connect With Us Listen To Us On