Weather Alert

Tuesday Scoreboard

Albany Tournament
Tuesday Schedule
Girls
Platte Valley 84 Albany 14
Pattonsburg 63 South Harrison 62

Boys
Pattonsburg 60 South Harrison 56

 

Wednesday Schedule
4:45 Albany vs King City Girls
6:15 Stanberry vs Princeton Boys
7:45 Worth County vs South Harrison girls

Thursday Schedule–Pool Play
5:30 Albany vs Princeton Boys
7pm Platte Valley vs South Harrison Boys

Friday Schedule-Girls Semis
5:30 Platte Valley vs Princeton Girls
7pm Stanberry vs Pattonsburg Girls

 

 

 

Gallatin Tournament
Girls
Braymer 60 North Harrison 26
Trenton 48 Gallatin 10

Boys
Braymer 75 North Harrison 55
Gallatin 90 Trenton 38

 

Wednesday Schedule-Consolation
4:30 Gilman City vs North Harrison Girls
5:45 Trenton vs North Harrison Boys
7pm Winston vs Gallatin Girls
8:15 Gilman City vs Polo Boys

Thursday Schedule-Semi Finals
4:30 Polo vs Braymer Girls
5:45 Gallatin vs Braymer Boys
7pm Maysville vs Trenton Girls
8:15 Gilman City vs Polo Boys

 

 

PVI Tournament
Tuesday Schedule (Games at West Nodaway)Girls Consolation
Nodaway Valley 52 NE Nodaway 26
Union Star 64 Osborn/Stewartsville 29

Boys Consolation
Union Star 51 North Nodaway 41

 

Wednesday Schedule
4:30  DeKalb vs St Joseph Christian Girls semi
6pm  NE Nodaway vs Osborn/Stewartsville Boys semi
7:30  North Nodaway vs Osborn/Stewartsville Girls Pool
9pm  St Joseph Christian vs Nodaway Valley Boys semi

 

 

Mound City Tournament

Tuesday Schedule
Girls
Mound City 27 Rock Port 16
East Atchison 63 Maryville JV 10

Boys
Rock Port 62 Northland Christian 43
East Atchison 56 South Holt 47

Wednesday Schedule
4:30  East Atchison vs South Holt Girls
6pm  East Atchison vs Mound City Boys
7:30  Mound City vs LeBlond Girls
9pm  Rock Port vs LeBlond Boys

 

 

 

Savannah Tournament
Girls
Smithville 56 Savannah 28
Chillicothe 52 Maryville 35

Boys
Platte County 60 Chillicothe 29
Maryville 54 Smithville 47

Wednesday Schedule
4pm Maryville vs Platte County Girls Consolation semi
5:30 Benton vs Chillicothe Girls semi
7pm Benton vs Kearney Boys semi
8:30 Savannah vs Hogan Boys Consolation semi

 

 

Tri Rivers Classic
Tuesday Schedule
Girls
Schuyler County 87 Knox County 17
North Shelby 56 Clark County 43

Boys
North Shelby 75 Brookfield 45
Knox County 49 Schuyler County 45

Wednesday Schedule
6pm Scotland County vs Milan Girls semi
6pm  Brookfield vs Putnam County Girls consolation semi
7:30 Milan vs Clark County Boys consolation
7:30  Putnam County vs Scotland County Boys semi

 

Novinger Tournament
Girls 1st Round-Tuesday
Macon JV 39 Brashear 35
Atlanta 42 Kirksville JV 33

Boys 1st Round-Tuesday
Atlanta 59 Kirksville JV 45
Novinger 56 Macon JV 16

 

Girls
Lamoni 58 Murray 21
Panorama 57 Mount Ayr 25
Diagonal 42 East Union 40
East Harrison 52 Princeton JV 35
Lenox 53 Orient Macksburg 9
SE Warren 61 Mormon Trail 24
Wayne 57 Twin Cedars 34

 

Boys
Mount Ayr 54 Panorama 53
Murray 40 Lamoni 26
Diagonal 44 East Union 40
Wayne 59 Twin Cedars 42
Lenox 77 Orient Macksburg 13

 



Connect With Us Listen To Us On