Weather Alert

MBCA All Star Boys Basketball Teams Released

MBCA Class 1 Boys All State Selections

First School Year
Drenin Dinkins South Iron Senior
Tony Osburn Mound City Senior
Laydon Fields Green City Senior
Daniel Warner Leeton Senior
Brock Lucas St. Elizabeth Senior
Cade Sutton Bunker Junior
DJ Prater South Iron Senior
Paden Gilbert Chadwick Senior
Austin Schwebach Stanberry Senior
Isaac Seabaugh Wellsville-Middletown Senior
Jordan Fuemmeler Higbee Sophomore
Blake Mathis Bunker Senior
Tyler Schwebach Stanberry Senior
Pierson Tichenor Northwest (Hughesville) Senior
Caleb Schaab Leopold Senior
Brian Lewis Winston Senior
Luke Barnes Cooter Junior
Luke Bushey Dadeville Junior
Josh Reeves Golden City Junior
Garrett Gardener Chadwick Senior
Player of the Year Drenin Dinkins, South Iron
Coach of the Year Dusty Dinkins, South Iron

 

MBCA Class 2 Boys All State Selections

Garrett Devault Norwood Senior
Tristan Johnson Bernie Junior
Landon Wood Putnam Co. Senior
Chris Guldan Bishop LeBlond Senior
Chandler Sisco Alton Senior
Tom Tripp Smithton Senior
Miller Long College Heights Senior
Brady Hughes Wellington Nap. Senior
Coen Brown Sacred Heart Senior
Tanner Lanes Harrisburg Senior
Trayvon Thomas Hayti Senior
Preston Turner East Carter Senior
Caleb Walker Eugene Senior
Langdon Kitchens Westran Junior
Isaish Mitchell Blue Eye Senior
Jaiden Carrasquillo Verona Senior
Michael “Isaia” Howard Plattsburg Sophomore
Blake Munsterman Lakeland Senior
Isaac Bird  Gallatin Junior
Aiden Heberlie Valle Catholic Senior
Player of the Year Garrett Devault, Norwood
Coach of the Year Shane Chadwell, Norwood

 

MBCA Class 3 Boys All State Selections

1 Jordan Andrews Thayer 12
2 Joshua Talton Monroe City 12
3 Mason Rumsey Lafayette County 12
4 AK Rael Strafford 11
5 Gaige Pitts Thayer 12
6 Rico Coleman Charleston 11
7 Lawson Beem Skyline 12
8 Deuce Roberts St. Michael the Archangel 12
9 Zahmius Smith Caruthersville 12
10 Gavin Jansen Kelly 12
11 LeMond Shaw Bishop DuBourg 12
12 Ethan Kissell Duchesne 11
13 Landon Mabe Steelville 11
14 Tanner Jones Greenwood 10
15 Jay Baxter Stockton 11
16 Grant Redd St. Pius X (KC) 10
17 Joe Clark Mid-Buchanan 11
18 Ethan Shearer Cole Camp 11
19 Seth Soden Strafford 12
20 CJ Thiltgen Dixon 12
Co-Player of the Year Jordan Andrews, Thayer
Joshua Talton, Monroe City
Coach of the Year JeMarcus Williams, Charleston

 

MBCA Class 4 Boys All State Selections

Jobe Bryant Park Hills Central
Brandon Mitchell-Day MICDS Senior
Jevon Porter Father Tolton Senior
Luke Northweather Blair Oaks Senior
Andrew Dalton Ava Senior
Kason Mauzey Benton Senior
Isaiah Reams Mexico Senior
Kenard Davis Vashon Junior
Jaden Nicholson Vashon Junior
Jadis Jones NMCC Sophomore
Devin Conley Pembroke Hill Junior
Kortez Stevenson Center Senior
Anthony Caldwell, Jr. Lift for Life Senior
Devin Carroll Fair Grove Senior
Quinn Kusgen Blair Oaks Senior
Trasean White Confluence Senior
Aaron Rowe Tolton
Lee Verslues Fatima Senior
Stephen Bonnor Soldan Junior
Camden Bennett Lafayette Junior
Player of the Year Luke Northweather, Blair Oaks
Coach of the Year Tony Irons Vashon

 



Connect With Us Listen To Us On